| Papusicaaaaaa12321 a întrebat:

as vrea sa stiu voi cum invatati la scoala? lectiile pentru a 2-a zii? eu nu prea am note bune si as vrea sa incerc metode noi de invatare happy. multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Angiutssa a răspuns:

Depinde de fiecare persoana in parte, de materiile care ii plac, etc.Eu,de exemplu, retin la romana si la matematica totul din clasa, in timp ce la geografie si tehnologie trebuie sa citesc de foarte multe ori ca sa pricep.La istorie ma bazez foarte mult pe memoria vizuala, ma gandesc cum e lectia aranjata in pagina, ce am subliniat s. a. m. d.
Acum.ca sa inveti mai bine trebuie in primul rand sa ai vointa, fara ea...nu ai prea multe sanse.Incearca sa scrii totul de seara si sa inveti dimineata(in cazul in care inveti dupa-amiaza).
Mult spor si rezultate bune la scoala!

| dutsa a răspuns:

Nu folosesc nici o metoda deosebita, doar ca cand vin acasa depun toate eforturile sa nu pornesc pc-ul sau tv-ul si ma apuc direct de lectii. Altfel nu as mai reusi nimic.