Întrebare recomandată | DiamantulAuriu a întrebat:

Salut, voi cum invatati lectiile pentru scoala?

11 răspunsuri:
| Furculingură a răspuns:

Deschid caietul şi citesc...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invat ca sa inteleg, nu papagaliceste.

Răspuns utilizator avertizat
| τττ a răspuns:

Bună.
Îmi împart lecția în mai multe fragmente și le învăț.În primul rând, trebuie să fie foarte liniște în camera în care studiez, deoarece nu mă pot concentra.
Pa, pa.

| Voidwithin a răspuns:

Cel mai bine inveti cu ajutorul cuiva deoare ce singur parca e prea plictisitor si te iei cu alte chestii si nu te concentrezi suficent in 2 puteti sa va intreceti care invata lectia mai repede.

| Adeniy a răspuns:

Cu mult calm.Ma gandesc ca trebuie sa invat, daca nu invat la vara in corigenta.Invat cate o propozitir pe rand, pana la punct si tot asa.Tot repet pana-mi intra in cap

| DiandraDya a răspuns:

Impart lectia (de uman) in paragrafe de vreo 5 randuri si il repet pana il stiu si tot asa pana stiu toata lectia.

| MariaDD a răspuns:

Daca e materie de uman (trebuie sa tin minte mult text) pun pe cineva sa'mi citeasca pentru ca am memorie buna auditiva. daca e ceva de real o iau logic si retin :p

| pisihabarnuare a răspuns:

Eu e obicei invat logic citesc de mai multe ori si cand nu stiu un lucru ma informez si stiu despre orice din lectie. bine acum depinde si de clasa fiindca eu sunt a VI a si tu daca esti mai mare ar trebui sa inveti mult si corect!

| oany00 a răspuns:

Pai daca esti atent in clasa acasa trebuie doar sa repeti!

| andraboss a răspuns:

Nici eu nu le-as invata dar trebuie sa le invat deci citestele