| ionutflorin123 a întrebat:

Buna, aseara am visat ca o fata se da la mine si dintr-o data a plecat si in vis mi s-a facut dor de ea si m-am trezit. Oare e de la psihic nevoia de o iubita? Ps. nu am avut niciodata o iubita, sunt mai timid.

6 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Probabil e din cauză că îți dorești să ai pe cineva în viața reală.

| ionutflorin123 explică (pentru Andreeush):

Si cum sa obtin pe cineva, chiar mi e foarte greu sa vorbesc cu fetele dar daca as fi singur cu o fata sau ceva a-s comunica usor cu ea dar in public mi-e frica.

| sadrian46 a răspuns (pentru ionutflorin123):

Cum simți frica? Cănd vezi o fată simți atracție sau frică? Ce e mai mare, atracția sau frica? Îți vine să te apropii sau să fugi?

| Plato a răspuns:

Eh, se poate. Undeva in minte, poate subconstient, te gandesti si la asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci eu daca visez ca intru in gauri negre, inseamna ca eu chiar trebuie sa o fac? Care e logica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Unii psihologi considera ca in vis ni se dezvaluie anumite dorinte, nevoi si pulsiuni inconstiente.
Da, ar putea sa fie vorba de dorinta ta de a avea o iubita, dar a fost doar un vis care nu merita prea multa importanta. Concentreaza-te pe viata reala!