| AnemonaP a întrebat:

Ati fugit vreodata de acasa? Nu cand erati mici, cand erati mai mari. Unde ati dormit si dupa aceasta intamplare cum s-au comportat parintii vostri cu voi?

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Nu am facut niciodata acest lucru si nici nu am luat in considerare o asemenea optiune. Am avut alte moduri de a "protesta" si de a ma descarca, mai pasnice si mai putin radicale. Daca as fi facut-o, ai mei cu siguranta s-ar fi panicat, m-ar fi sunat continuu, ar fi sunat toti cunoscutii mei si alti membri ai familiei din orasul nostru, iar atunci cand mi-as fi facut aparitia, ar fi izbucnit cu siguranta un conflict, dar ma indoiesc ca m-ar fi pedepsit. Mi se pare una dintre cele mai nepotrivite idei si moduri de a-ti arata nemultumirea. Nu duce decat la inflamarea conflictului initial si complica enorm intreaga situatie. E mult mai simplu sa comunici direct ceea ce te deranjeaza, fara sa-ti iesi din fire.

| Artemisia a răspuns:

Nu am facut asta niciodata, si nici nu-ti recomand sa o faci. O sa ii superi extrem de tare pe parintii tai iar acestia o sa isi piarda increderea in tine. Ai grija ce faci si gandeste de doua ori inainte de a lua o decizie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut destula minte incat sa nu fac asa ceva

| CostaMate a răspuns:

Am fost nevoit de cateva ori, si nu pentru ca am vrut eu; iar tatal meu nu a fost deloc impresionat, ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat