| Aprettylittleliar a întrebat:

Azi-noapte am visat ceva care m-a înspăimântat şi m-a nedumerit, totodată.
Se făcea că eram în livadă la mine acasă, iar în livada vecină alerga un câine imens(cam cât 3-4 clădiri mari), alb cu pete negre pe coadă. Eu stau lângă pădure şi lângă apă, iar câinele a sărit peste apă ca şi cum apa ar fi fost un fir de aţă şi s-a dus în pădure. S-a urcat în vârful muntelui şi eu îl vedeam de acasă.îl vedeam foarte mare. Nici nu pot să explic cât de mare era, era pur şi simplu imens.
Oare ce să însemne?

Răspuns Câştigător
| Nolkyz a răspuns:

Nu neaparat de cineva... Ci poate fi vorba chiar si despre o situatie. Poate iti e teama sa depasesti conditia la care esti pentru ca nu stii ce va urma dupa (padurea, ca si labirintul, este necunoscutul, este ceea ce tu nu stii), teama de ceea ce va urma daca iti asumi un risc (cainele care sare peste apa).

9 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Te simti probabil amenintat/ă de ceva/cineva.

| Aprettylittleliar explică (pentru Nolkyz):

Probabil.dar nu-mi dau seama de cine.

| Nolkyz a răspuns (pentru Aprettylittleliar):

Nu neaparat de cineva... Ci poate fi vorba chiar si despre o situatie. Poate iti e teama sa depasesti conditia la care esti pentru ca nu stii ce va urma dupa (padurea, ca si labirintul, este necunoscutul, este ceea ce tu nu stii), teama de ceea ce va urma daca iti asumi un risc (cainele care sare peste apa).

| InnocentLoovee a răspuns:

Salut, cainele in vis reprezinta prietenie, iubire credincioasa iar alb semnifica cunostinta placuta. Apa proaspata, curata in vis cica semnifica doar lucruri bune, ca toate iti vor merge bine, iar padurea, ei bine. :In traditia romaneasca, visul cu padure verde este bun. Cu cat padurea este mai mare si mai verde, cu atat visul este bun.Sanatatea si conditiile tale de viata se vor imbunatati. Visul este si mai bun atunci cand visezi padure seculara. Se zice ca e vis bun si atunci cand te visezi ratacita prin padure - iti va reusi o afacere, un plan la care tii mult. Sper ca te-am ajutat :*

| HueyFreeman a răspuns:

Nimic. Visele nu inseamna nimic. Sunt niste proiectii ale subconstientului tau in timp ce dormi.

| SuperSaiyan4 a răspuns:

Ai vazut un caine mare sau ai vorbit despre unul ieri?

| th4inspiration a răspuns:

Visele sunt ceea ce este de fapt dincolo de ceea ce aratam, visele asccund temerile noastre de zi de zi, visele pot fi interpretate in orice fel,tot ceea ce conteaza este sentimentul pe are simti ca-l ai in timp ce visezi : teama,bucutie, tristete, mandrie, rusine, dezamagire, neimplinirre, regret etc. toate sentimentele care le avem in timpul visului dar si dupa ce ne-am trezit, conteaza ceea ce simti mai mult decat ceea ce vezi!

| Aprettylittleliar explică:

Vă mulţumesc la toţi pentru răspunsuri. Am aflat până la urmă care era tâlcul, însă e ceva personal şi nu vreau să dezvălui.

| sconcsurias a răspuns:

Eu personal nu dau foarte multa importanta viselor, consider ca trebuie sa treaca noaptea cumva. Asa ca nu ai de ce sa iti faci griji, atata timp cat nu esti o persoana superstitioasa, daca esti superstitioasa, nu stiu cum sa te sfatuiesc! happy

| nicolli987654321 a răspuns:

- fidelitatea fata de stapanul lui este aproape intotdeauna luata in calcul la interpretarea acestor vise. Conform experientei mele, orice vis cu un caine agresiv, gata sa muste, se refera la o problema de fidelitate sau mai degraba de infidelitate.
- daca te latra, e semn de suparare; daca te musca, vei avea griji mari;
- daca sunt mai mult si sunt mari, dusmanii te pindesc;
- daca e caine de vinatoare, e semn bun, caci vei cistiga la un joc de noroc;
- daca sunt caini mici, e bine, inseamna prieteni buni si credinciosi
Sper ca ți-am fost de foloshappy