| alinapop98 a întrebat:

Cam de o saptamana am secretii vaginale albe, urat mirositoare, insotite de mancarimi. Mentionez ca nu am avut niciodata un partener sexual, sunt virgina. Ati putea sa-mi spuneti ce ar trebui sa folosesc? Nu as vrea sa merg inca la ginecolog pentru ca sunt mica si imi este rusine.
Multumesc.

3 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Acestea sunt semnele unei infectii vaginale. nu vreau se te speriu dar ar trebui sa iei ceva masuri fiindca netratate pot duce la lucruri urate... incearca sa te speli cu ceai de musetel acesta find un remediu mai natural si folositor. daca la 3-4 zile de la aplicarea ceaiului nu iti trec, mergi la farmacie si intreaba daca ai putea apela la vreun unguent iar daca nu ultima solutie, desi neplacuta. este ginecologul care va sti precis ce sa faca. pana atunci nu te speria, multe am trecut prin din astea...

| Nastia a răspuns:

Poti sa mergi la farmacie si sa ceri ovule pentru infectii[de exemplu cervugid]acum, daca esti virgina, nu stiu ce sa zic.mai bine mergi la medicu de familie sa-ti prescrie el.

| Nastia a răspuns:

Ai candidoza sau candida, nu stiu care e versiunea corecta.mergi la farmacie si ceri ovule pentru asta.iei 6 ovule si iti curata vaginul si scapi. faza e ca nu stiu daca esti virgina, daca poti lua.