| 123jojo123 a întrebat:

Care este materia care intra la examenele nationale(Clasa a8a).P.S. cele de la matematica si romana va rog... happy FUNDA!

1 răspuns:
| kitykity a răspuns:

La trecerea din clasa a VIII-a in clasa a IX-a, in calculul notarii 50% va conta media din clasele V-VIII, 25% teza cu subiect unic din clasa a VII-a si 25% evaluarea de la sfarsitul clasei a VIII-a, evaluare dupa un anumit model de test international. Intra romana, matematica, (geografia si istoria sunt optionale.)