| pisica90 a întrebat:

Buna,ce cărți de pregatire si teste pentru clasa 8 sunt cele mai bune pe care le as putea lua? mulțumesc

Răspuns Câştigător
| bunaziuaoameni00 a răspuns:

Heyoo,
asta cred ca e cel mai bun raspuns pe care l am dat vreodata pe TPU
fiind cls a 8 a,(intru pe clasa 9 din toamna?) cam stiu care sunt cele mai bune culegeri,

ceva bonus: am auzit ca culegerile de booklet sunt foarte bune, chiar poate mai bune decat cele de la paralela 45, dar daca le iei pe astea de ti le zic eu, e de ajuns., le iei pe cele de la booklet, doar daca le termini pe astea:
__________
la mate :
1. editura paralela 45, 2023(rosie)
2. editura art klett, 2022(albastru inchis)
____
la romana urm. culegeri :
1. editura paralela 45, 2023 (verde)
2. editura art klett 2023(galbena, iar inscriptia aia cu ceva roz/mov)
____
deci ai 2 la romana 2 la mate, e mai mult decat suficient, si din propria experienta, examenul nu e un capat de lume, si iti urez mare succes pe mai departe

(parere personala despre culegeri):
LA MATE
1. culegere de la editura paralela 45(cea rosie), anul 2023 DOAR 2023, (deoarece cea din 2021 efectiv are in mare parte aceleasi teste acetate diferit, si plus ca in 2021 nu se punea atat de mult accent pe corpuri geometrice cum se pune acum gen) daca reusesti sa treci macar o singura data prin ea iei minim 7, si plus daca iti dai interesul poti sa iei si 10+ ca la inceputul culegerii ai si teme recapitulative si un mini memorator cute.
2. Cea de la art klett(albastru inschis) an 2022, eu o am cea din 2022, ( nsj cum e aia din 2023)asa ca o recomand pe aia din 2022
mai mult o recomand pe asta pentru ca are efectiv niste lectii superbe, pe care o sa le parcurgi cu mare drag, o culegere superba
LA ROMANA
1.cea de la paralela 45, obligatoriu o cumperi! de aici o sa vezi singura ce minunata e.
2. cea de la artklett, e mai mult de umplutura, dar are ceva teste extraordinar de colorate, si ai mai mare dragul sa inveti din ea.

Daca ai ceva intrebari, si nu intelegi din acest roman, imi poti zice oricand, ba chiar ma poti adauga aici la prieteni sa dicutam ce vrei tu!
MULTA BAFTA!

| bunaziuaoameni00 a răspuns (pentru bunaziuaoameni00):

Scuze de greselile gralaticale., sunt pe graba si am zis ca poate reusesc sa te ajut cu ceva sfaturi, sper ca ai inteles ce am vrut sa zic,.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Sa stii ca intrebarile care se repeta sunt de obicei sterse.Citeste regulamentul.

| pisica90 explică (pentru dullcat):

Mulțumesc soro nu stiam ca am avocat