| Ariiii a întrebat:

ce inseamna cansd imbratisezi un mort?
adica vreau sa spun ca ieri noapte am visat-o pe bunica mea care e moarta, ca statea intr-un carucior cu rotile (ea a fost paralizata) iar eu treceam pe acolo si ea era cu o femie, nu am vazut-o, m-am dus la bunica si i-am sarit imbrate (precizez ca am iubit-o foarte mult si acum ii simt lipsa) am stranso "tare" si am inceput sa plang (si in viata reala plang cand ma gandesc la ea) si am intrebat-o cum se mai simte, ea ma dat la o parte si mi-a spus sa numai plang si ca o sa imi raspunda dar pana sa-mi raspunda ea, femeia care o insotea a inceput sa imi spuna pe un ton ironic ce are...in fine, apoi am plecat cu bunica pe niste scari, coboram, iar ea mergea nu era in carucior, culmea, iar apoi a disparut si se facea ca am ajuns undeva pe la metrou cu o fetita. ce ar insemna? [fundabatting eyelashes].

3 răspunsuri:
| Cici4Mici a răspuns:

Poate cum te gandesti mult la ea si ii duci lipsa tot ai vise de acestea.

| Saya_1767 a răspuns:

MORT: amintiri ale trecutului, aspecte demult incheiate, situatii terminate; (inviat) efecte ale trecutului care inca te afecteaza sau care pot reveni in actualitate.

| natashacrown a răspuns:

Imbratisezi un mort = viata lunga buna si fericita