| oanaamarya a întrebat:

Bunahappy Ce metode de ingrijire a parului stiti sau cum creste mai repede?

Răspuns Câştigător
| тєqυιℓα a răspuns:

Fructe,foarte multe fructe
Foloseste un sampon adecvat tipului tau de par
+Balsam(eu prefer Garnier)
Uleiul de racina face parul sa creasca mai repede.
Scurt si la obiect!

3 răspunsuri:
| тєqυιℓα a răspuns:

Mersi pentru funda >big grin

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,dupa cum bine stii, parul necesita o ingrijire speciala pentru ca, pana la urma, el inseamna feminitate, este foarte important pentru o fata\femeie.Eu mi-am facut pana acum masti cu ulei de masline, cu galbenus de ou si cu ulei de ricin.Pot spune ca sunt foarte bune aceste masti, uleiul de ricin se foloseste special pentru cresterea parului, iar uleiul de masline si galbenusul de ou se folosesc pentru stralucire si pentru cadere.Foarte bune pentru cadere mai sunt si infuziile de urzici si musetel.Fierbi urzicile\musetelul si cu apa rezultata te clatesti pe cap dupa ce ti-ai facut baiewinking.Vei vedea rezultatele dupa cateva saptamani, la mine cel putin s-au vazut in foarte scurt timp dupa ce m-am clatit cu aceste infuzii.Nu te clati cu amandoua in acelasi timp, intr-o seara cu infuzie de urzica, in alta seara cu infuzie de musetel si tot asawinking. Inca ceva, sa nu dai banii pe sampoane scumpe anti cadere fiindca eu mi-am luat de la Vichy, se presupune ca este o marca buna de produse insa nu s-a vazut niciun efect.Nu stiu cum sunt sampoanele pentru crestere, sper oricum ca sunt mult mai eficiente decat cele pentru cadere.Si,atata timp cat esti sanatoasa in interior, se va vedea si la exterior.Bea foarte multa apa,in special cand este cald afara si nu numai,mananca sanatos,nu fast-food-uri fiindca nu sunt bune de nimic, mananca legume, fructe, poti ajuta la cresterea parului si cu niste pastile de calciu si vitamine, asta doar daca vrei.Bea lapte, consuma foarte multe lactate, oua etc si, la fiecare baie, fa-ti un masaj al scalpului in jur de 5 minute.Stimuleaza circulatia sangelui la nivelul firelor de par si astfel, le ajuta pe acestea sa creasca mult mai repedewinking. Sper ca te-am ajutat!

| strengaritzza a răspuns:

Pentru ingrijirea si cresterea parului este indicat sa consumi alimente bogate in vitamina A, B, C si E.
Varfurile trebuie sa le tunzi la un anumit interval de timp.

FUNDA!