| Daliana :) a întrebat:

Ce metode exista pentru epilarea parului dupa maini? Cat de repede creste dupa?

4 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cea mai indicata ar fi crema deplilatoare! pe maini creste mai greu!

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Da Mari, dar Daliana suporta durerea provocata de ceara? nu stim. iar eu i-am dat un sfat pe care eu l-am probat pe pielea mea! pentru mine personal crema depilatoare e cea mai buna! ea va decide! o zi buna tuturor!

| Marii a răspuns:

@mihaela30: te contrazic, crema depilatoare nu este buna pentru maini. Pielea mailor este mai sensibila fata de cea de pe picioare. Iti recomand sa te duci la cosmetica si sa te faci cu ceara (sau acasa), parul creste mai greu si mult mai rar, dupa cateva saptamani de epilare cu ceara vei observa ca parul numai e atat de des. happy

| notperfect a răspuns:

Exista o crema speciala pentru epilare care dupa ce o aplici in locurile unde vrei sa te epilezi trebuie sa tii mainile in apa fierbinte iar parul va cadea ...acelasi lucru este valabil pentru toate zonele corpului. Dupa epilare timp de 6 saptamani nu-ti va mai creste parul:d sper ca ti-am fost de ajutorbig grin