| strawbbery98 a întrebat:

ce pot face sa dorm mai mult (nu vreau pastile) ies in fiecare seara afara si alerg,,ma joc,, vreo 3-4 ore in fiecare seara. funda celui mai bun raspuns.

4 răspunsuri:
| StilSanatos a răspuns:

Sa bei lapte cald inainte de culcare, sau ceai de tei, relaxeaza.important este sa ai si o minte limpede, sa incerci sa iti pui in ordine gandurile, si sa te preocupi pentru problemele care chiar exista, nu pentru cele inexistente.o minte limpede si un psihic linistit poate contribui la o durata mai buna a somnului.

| strawbbery98 explică (pentru StilSanatos):

Multumesc pentru toate raspunsurile eu nu pot bea lapte pentru ca am intoleranta la lactoza (ma doare burta de la el). oricum mersi pentru sfat.

| Andreeaa56830 a răspuns:

Sa te obosesti cat mai mult, sau am auzit ca macul este un fel de somnifer... poti incerca.

| Lorëlushh a răspuns:

Poi fa ce fac si eu...Iesi afara joacate, alearga, mai stai la calculator pana mai tarziu.Culcate cat mai tarziu.Si te vei trazi a doua zi, pfff tarziu. Sper sa te ajute. Funda:*?