| FinutZa a întrebat:

Buna chicas. Luni incepe scoala, si as vrea sa ma machez dar foarte simplu. Voi cum spuneti ca e mai bine sa ma machez? Eu ma gandeam cu un maro spre culoarea pielii mele care sa nu se vada sau cu niste sclipici, rimel si gloss. Voi ce parere aveti? Imi dati si alte idei va rog frumos? big grin mersi mult...

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| cess a răspuns:

Putin fond de ten,putin blush in obraji de culoare piersica ( caramiziu asa ),mmachiaza-te cu un maro gen cream,culoarea pielii,rimel, impleteste-ti o codita intr-o parte si pune-ti un accesoriu dragut in par, in ton cu culorile folosite la machiaj si tinuta si esti super. bafta la scoala :*

| DarkStarGW a răspuns:

Am o idee dc naiba nu te duci asa cum esti naturala, dc naiba trebuie sa te machzi? te duci in discoteca? te duci pe centura? pai si atunci?

| BebeAlinutsa a răspuns:

Pai depinde de cum te imbraci :]. Daca te imbraci cu maro. poti folosi degradeuri de maro. auriu incearca sa nu folosesti o singura culoare. adica incepi cu auriu si te duci usor spre maro inchis :] crede-ma se va vedea super. daca folosesti maro, incearca sa iti pui in evidenta ochii cu tus sau creion dermatograf, nu uita insa intr-un mod discret, de asemenea sa nu uiti de rimel. si desigur la final un gloss de culoare discreta. roz deschis sau bej :] mult succees :*

| AleXSo a răspuns:

Fato, daca doresti te machez eu natural!
Ce-i aici? salon de macheaj?
Oricum thinking poate te gandesti sa nu te machezi :-P orice persoana e mai frumoasa nemacheata:-d