| RainbowDash1 a întrebat:

Luna viitoare am banchetul de a-VIII-a. Si nu stiu cum sa ma machez... rochia mea este neagra, ce machiaj mi s-ar potrivi? Eu ma gandeam sa imi fac acea 'codiţă' la ochi cu un tuş de ochi, sa ma dau cu rimel si fond de ten, si poate un ruj rosu. Ce spuneti, e bine asa? Dati-mi daca nu, alte idei de makeup.
FUNDA!

5 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

De ce vă fuckin' stresați pentru un banchet de sfârșit de a 8a.
De ce întrebi oameni cum să te machiezi?
Tu știi cum îți stă mai bine, poate nu-mi stă bine cu tuș, poate nu-ți stă bine cu ruj roșu. Tu decizi, nu noi.

| dianainsta01 a răspuns:

Rujul rosu mi se pare o idee interesanta. eu una as alege un ruj rosu mat, nu prea puternic sa zic asa. dar daca iti pui ruj rosu e foarte, foarte important sa nu exagerezi cu machiajul ochilor, sa nu arati ca o sorcova. in cazul asta, putin fard nude sidefat si o linie frumoasa de tus e suficient.
a doua varianta ar fi un machiaj al ochilor ceva mai puternic, poate cu nuante metalice, si un ruj nude. ai putea aplica si un bronzer pentru a-ti contura frumos fata.
sper ca te-am ajutat happy

| ImCalledLamă a răspuns:

Da iti poti face acea codita, rujul rosu merge si un fond de ten care sa fie la fel cu tenul tau, iti poti da si cu blush roz-rosu daca vrei iar pe pleoape poti da cu argintiu si/sau nuante de gri. Umbrele le faci asa cum vrei, depinde de rochita. Succes :*

| AleCSa05 a răspuns:

Ai putea sa iti faci singura un machiaj de noapte este foarte simplu dar, nu trebuie sa folosesti in exces. trebuie sa scoti doar ceva in evidenta nu totul... ai putea sa scoti in evidenta buzele cu acel ruj rosu... iar pentru ochi poti folosii un fard de pleoape maro si da, daca ai ochii caprui, albastrii iti poti face acea "minunifica" "codita".

| Dariaxoxo16love a răspuns:

Trebuie sa iti alegi daca vrei sa scoti ochii in evidenta sau buzele.
Ochii poti sa ii scoti in evidenta cu un smokey eyes mai cuminte. Buzele se coloreaza atunci cu un roz ice sau unul apropiat culorii buzelor tale.
Daca vrei sa pui in evidenta buzele, opteaza un rosu sau roz mai strident. Ochii vor fi machiati natural.
Poti sa te machiezi si natural. Cum iti place!