| 1Stefania3 a întrebat:

Cine stie ce reprezinta piramiga intre doua stele in patru colturi?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Cea mai simpla forma geometrica care are minimul de varfuri posibile pentru a fi in spatiu si anume 4 este TETRAEDRUL care poate fi considerata ca fiind cea mai simpla dar perfecta piramida regulata in cazul in care cele 4 fete ale piramidei sunt triunghiuri echilaterale. Consider ca este posibil sa te referi la aceasta forma geometrica in intrebarea ta. Initial am avut impresia ca te referi la piramida existenta pe bancnota de 1$ dar aceea are baza patrata.

| 1Stefania3 explică (pentru corbulalbrosu):

De atata timp de cand e pusa intrebarea sincer nici nu mai stiu de ce am pus-o. imi amintesc doar ca nu e vorba de piramida de pe bagnota de un dolar. era vorba de un simbol mai ciudat pe care il gasisem intr-o carte. dar nu mai stiu nici macar cartea.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru 1Stefania3):

Am vazut ca nu ai primit un raspuns clar, concis, corect si cuprinzator nici la intrebarea cu privire la avortul medicamentos. Fiind postat in urma cu mai mult timp consider ca raspunsul meu ar fi fost tardiv si inutil in acest moment, deoarece sunt constient si increzator ca ai reusit sa-ti rezolvi problema respectiva.

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Stau ca maimuta si incerc sa imi dau seama ce ceri...

| 1Stefania3 explică:

Scuze am scris gresit. am vazut. am vrut sa scriu "piramida". Stiu ca este un simbol dar nu gasesc ce reprezinta acest simbol.