| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o problema. Nu-mi place sa vorbesc cu oamenii, lacrimez cand trec pe langa oameni si am impresia ca rad de mine, imi transpira palmele foarte tare(si acum), imi tremura mainile, mereu ma trezesc obosita, mereu vreau sa dorm, am alergii pe baza stresului psihic, sunt stresata, am insomnii si sunt foarte iritata de tot. Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| darriya a răspuns:

Esti depresiva,n-ai incredere in tine, crezi ca toata lumea e rea si nimeni nu iti vrea binele, preferi sa stai singura(ti-ai creeat o lumea a ta)sfat? hmm tu singura trebuie sa te ajuti sa iesi din starea asta, iesi in parc, stai cat mai mult unde este lume mult ca sa te poti obisnui cu asta...nu mai sta in casa, comunica indiferent ca e femeie sau barbat, indiferent de subiect, iti va fi greu mai tarziu, vei ajunge sa fii ca un animal salbatic daca nu vei face nimic.

4 răspunsuri:
| BlackAndWhite1 a răspuns:

Pai nu cred ca esti o persoana care sa socializeze prea tare deci as spune sa iesi mai mult poate asta e cauza. depresia nu are legatura cu ce ai tu pur si simplu asa e personalitatea ta nu te adaptezi usor. uneori am si eu problema asta te inteleg dar nu e nimic inneregula cu tine stai linistita

| SmQaLeXuTzz a răspuns:

Daca nu incerci sa iti revii ajungi sa dai in depresie.

| okays a răspuns (pentru SmQaLeXuTzz):

Probabil chiar sunt in depresie lol. voi incerca sa-mi revin mersi

| corbulalbrosu a răspuns (pentru okays):

Ma gasesti pe messinger la ID-ul misubacsi