| Brânzăăăă a întrebat:

Cum am spus si intr-o anterioara intrebare, hobby-ul meu este fotografierea obiectelor din natura. De pasti, eu fiind inca un copil.Am decis sa il rog pe tatal meu sa imi cumpere un aparat foto profesional. Imi puteti recomanda cateva aparate profesionale? Dar nu prea scumpe.

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| äπđÿ a răspuns:

Nu exista aparat profesional ieftin cel mai ieftin e si cel mai prost straight face care sa zicem ca ar costa 5 mil happy dar unu bun duce la 9 tata are genius cu zoom de pan ala 30x si a dat pe el 15 mil

| Silvara a răspuns:

Cel mai ieftin si foarte bun pe care il stiu si il am este Nikon L110. 10 milioane. Dar daca ai un buget mai mare, cumpara Canon sau Nikon. Orice model profesional e bun. Te sfatuiesc de asemenea, sa nu cumperi Sony, deoarece nu este bun de nimic.(Parerea mea.) Keep calm and take photos.Pa,pa!

| Niinuuu a răspuns:

Merita sa faci asta daca ai talent si e hobbyul tau=]
zi tatalui tau ca asat vrei sa faci si tinete de fotografie
nu se stie poate vei avea succes

| princessmaya a răspuns:

Fuji s5700. e un aparat semiprofesional si usor de utilizat.Eu il am pe aceste de 3 ani si nu m-a dezamagit.Cred ca il gasesti la 4-5 mil. acum.In caz ca vrei unul profesional iti recomand Nikon D3000 care ajunge la 17 mil...Pentru mai multe aparate incerca www.f64.ro

| sibiufoto a răspuns:

Dacă este financiar posibil, alege un SLR digital şi adaugă-i în timp lentile şi accesorii de care ai nevoie. Cei de la F64 au chiar prețuri bune și un client service excelent: http://www.f64.ro/f422470/aparate-foto-dslr-reflex.html. Lasă compactele pentru cei care ți le recomandă atât de călduros, să se bucure de ele. Succes şi lumină bună!