| PikyPii a întrebat:

Cum pot sa scap de durerea unei masele cariate? Ce mi-ati sugera sa fac? De 3 zile ma doare ingrozitor, nu stiu ce sa mai fac... Dar nu vreau sa ma duc la dentist, pentru ca ii este frica, ultima oara cand am fost la dentist, am lesinat de frica. Ce mi-ati propune sa incerc? Va multimesc!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Pana la urma tot la dentist o sa ajungi, intre timp iti poti alina durerea cu o pastila de saridon, ibalgin, ibuprofen, etc

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti este frica acum sa vezi ce nasol o sa fie cand se agraveaza problema. poate ajungi la extractie care nu e deloc placuta

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Citeste Maseaua Prostului, faci complicatii decat sa pui masele mai tarziu salveaz-o urgent! Iti spune unul patit faci ce vrei

| prizeFTW a răspuns:

De la o simplă carie poţi face infecţii la cap şi chiar să mori.Mai bine mergi la dentist, decât să ajungi mai târziu mai grav o să fie şi mai dureros, mai bine du-te acum cât nu este aşa grav şi nu o să fie la fel de dureros, în principal tot o să ajungi că nu o să mai suporţi durerea.Crede-mă,am păţit-o.

Răspuns utilizator avertizat
| VIP3r a răspuns:

Du-te la dentist, e mai bine acum decat mai tarziu, in timp se va agrava, si tot acolo vei ajunge, doar ca vor aparea complicatii, nu-ti fie frica, nu musca big grin