| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri? Vreau niste masti care pot fi facute in casa si nu vreau nimic de la farmacie.Va multumesc!

1 răspuns:
| Siracuzia a răspuns:

Se poate prepara o pasta dintr-un amestec de praf de scortisoara si miere. Aceasta se aplica pe acnee seara, inainte de a merge la culcare, si se indeparteaza dimineata cu apa calda. Dupa cel mult 2 saptamani tenul nostru va fi vindecat de infectia cauzata de excesul de sebum.

Praful de scortisoara poate fi folosit eficient si in amestec cu o lingura de suc de lamaie. O alta metoda consta in masarea fetei cu coaja unei lamai, dupa care se clateste cu apa calda.

Prin aplicarea si masarea repetata a inflamatiilor cu usturoi proaspat veti obtine eliminarea acneei, care nu va lasa nici un semn pe piele.