| carishoory a întrebat:

Cum pot scapa de cosuri mai rapid? dar nu vreau sa ma duc la doctor sau ceva de genul. daca se poate ceva facut in casa? eu deja ma spal pe fata cu sapun. mai exista si alte metode? sau aveti niste retete de masti pentru scaparea de cosuri facute in casa? multumesc anticipat. Ofer funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| măcheamăăăî a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=-CU0kIvMq8E Cel mai folositor video! :* Succes!

| măcheamăăăî a răspuns (pentru măcheamăăăî):

Aaa ps : Nu te mai spala cu sapun! usuca groaznic fata si nu e indicat. Mai bine incerci orice gel pentru acnee.

| anonsiam a răspuns:

Amesteca bicarbonatul de sodiu cu apa (Nu pune mult bicarbonant in apa, nu este nevoie!) Amesteca... Dupa iei cu lingurita pana ajungi sa ai bicarbonatul de sodiu moale. Ia cu degetele si intinde pe fata! Vei obtine rezultate magnifice!

Sau

Foloseste clor, sapun si apa. Pune clor intr-un bol cu apa apoi fraca-ti fata cu el. Mai da sdin cand in cand cu sapun. FREACA BINE! Apoi clateste cu apa curata... PS: SA NU FOLOSESTI FAZA CU CLORUL DE 2 ORI PE ZI IN FIECARE ZI! TE V-A USTURA FATA! Dar... Sicer! E cel mai bun mod de a scapa de cosuri! Iti face pielea catifelata si te ajuta sa scapi de cosuri! Succes. Anunta-ma daca merge!