| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti trece de perioadele in care te simti prost, plangi si esti deprimata din unele motive banale?

8 răspunsuri:
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Alicezzz a răspuns:

Incerci sa nu te mai gandesti la aceste,, motive banale,, si iti gasesti alta activtate, mereu iti ti mintea ocupata si iti focalizezi energia catre altceva! happy

| Biiskrem a răspuns:

Toată lumea are momente de-astea. Pe mine mă ajută comunicarea. Dacă vrei niște sfaturi, un gând bun, mi-ar face plăcere să conversăm, să te eliberezi. Știu cum e, crede-mă. happy
O zi frumoasă, ai grijă de tine.

| anonim_4396 explică (pentru Biiskrem):

Buna! mi-ar placea

| Anastasia1997 a răspuns:

Buna,stiu acele clipe in care te simti naspa si plagi din diferite motive.Incearca sa treci cat mai repede peste el ca viata e frumoasa si trebuie sa profiti de ea :*. Incearca sa iesi cu prietenii, la un film, in parc sa te plimbi, sa ai pe cineva alaturi in care poti sa ai incredere. Evita sa stai in casa si sa plagi, sa te gandesti la tot ce e mai rau.Fii mai fericita :*

| sarah15 a răspuns:

Buna! Incearca sa nu te mai gandesti la acel lucru/persoana care te face sa te simti prost(stiu ca e greu, dar merita sa incerci). Poti incepe prin a petrece putin timp cu prietenii, familia, a te uita la niste filme gen comedie, poti sa te plimbi putin prin parc si sa te bucuri de viata chiar asa cum este ea, mai cu bune, mai cu rele. Poti sa desenezi ceva, sa canti, sa dansezi, sa joci ceva anume, orice lucru marunt te poate ajuta sa te simti mai bine. Vorbeste si cu cea mai buna prietena a ta, poate iti da un sfat bun. Sper ca te-am ajutat si iti doresc toate cele bune! :*

| JJ16 a răspuns:

Iesi afara cu prietenii, putin aer face bine :3

| b3atryss a răspuns:

Pai singurul lucru care te.ar ajuta sa te detasezi de unele ganduri ar fi sa iesi cat mai mult cu prietenii, sa incerci diferite activitatihappy