| mariamarybu a întrebat:

Cum te simti daca esti deprimata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LuS[z] a răspuns:

Pierdut/a. E o stare de confuzie din care ai impreia ca nu mai iesi sau ca nu o mai depasesti.Depresia se manifesta diferit la fiecare om. poate sa determine o persoana sa faca niste lucruri absurde care i-ar putea rani pe cei din jurul sau sau mai rau pe sine insasi. Cel mai bine e sa vrei sa depasesti aceasta stare cu adevarat si sa te increzi in fortele proprii.Si cu putin ajutor din partea celorlalti vei redeveni persoana de dinainte de acest eveniment neplacut. big grin

9 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Abătută/supărată.

Răspuns utilizator avertizat
| Derye a răspuns:

Ca un emo!

| Razvan a răspuns:

Fara chef de nimic si cei care incearca sa te amuze mai mult te enerveazaI don't want to see

| cornel a răspuns:

Prost

| danco a răspuns:

Te simti deprimata, cum altfel?

| Sked a răspuns:

Deprimat cel mai probabil