| D0zzz a întrebat:

Cum se desfasoara orele la liceu la Stiinte sociale? Este mare diferenta intre ele si filologie?

4 răspunsuri:
| TraficantăDeDulciuri a răspuns:

Eu sunt in clasa a 10a la stiinte sociale. De la mine din oras am vrut sa merg doar la un liceu, la mate-info dar in acel liceu in care m-am înscris eu nu aveau profilul si am alea stiinte sociale. Pai este o diferenta destul de mare. Ei au latina intensiv ba chiar dau si teza din latina si nu se ia mai mult de 7 la teza. Noi o sa facem mate pana in clasa a 12a la un mod lejer iar cei de la filo nu mai fac mate din a11a. La noi se pune baza atat pe istorie cat si pe psihologie. Cel putin la noi in liceu e mai frumos la stiinte sociale decat la filologie. E mai usor iar numarul de ore isi spune cuvântul. In clasa a 9a noi aveam ore in fiecare zi pana la 14 iar intr-una pana la 13 in timp ce aia de la filo aveau in 3 zile pana la 14 iar in 2 zile pana la 15. Acum noi avem in fiecare zi ore până la 14 iar ei pana la 15. Noi in clasa a 11a o sa avem 6 opţionale care ni le-am ales noi si sunt de profil, ei au doar 3. Eu sincer ma bucur ca am ales stiinte sociale si nu filologie

| Jigsaw a răspuns (pentru TraficantăDeDulciuri):

Imi dai şi mie ID-ul tău pe privat? Aş dori să aflu mai multe.

| TraficantăDeDulciuri a răspuns (pentru Jigsaw):

Nu stiu cum sa trimit mesaj privat :d. Lasa-mi tu un mesaj cu id-ul tau

| Jigsaw a răspuns (pentru TraficantăDeDulciuri):

Ti-am trimis.