| Dorosan_Andrei_1997 a întrebat:

Buna, daca am ramas cu S.N la chimie pe semestrul al doilea voi da examenul inainte de inceperea scolii? O alta intrebare ar fi, daca pic testul si nu imi iese media, mai am vreo alta sansa la alt test, pot depune contestatie sau ceva, daca profesorul are ceva cu mine? Multumesc. Sunt clasa a 10 a tho, trec a 11 a. Multumesc anticipat, as vrea daca se poate raspunsuri bine formulate si fara copy + paste de pe google.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Niciun profesor nu e atât de rău încât sa lase un elev repetent doar pentru materia lui și mai ales dacă ii scrie ceva. Tu uita-te foarte bine peste materie și asigura-te ca nu ii dai foaia goală. Nu văd de ce nu te-ar trece.
Dar dacă e sa aibă ceva cu tine, mergi la director și vorbește cu el, cere eventual sa dai testul cu alt profesor de chimie.

| Dorosan_Andrei_1997 explică (pentru Bondarel99):

Aparent m-am dus degeaba, m-a vazut profa si cica,, ba stai ca voi sunteti 6 si pe lista am doar 5,,,, Dorosan poti sa pleci acasa ca nu esti pe lista,, Am ramas prost, atata stres si alea alea degeaba, doar pentru ca gresise diriginta si nu vazuse nota?