| CookieMonsterRawr a întrebat:

Buna^^. Daca vreau sa ma fac arhitect, ce profil ar trebui sa urmez la liceu? eu nu ma pot alege intre mate-info[ la cel imi bun liceu din oras]. sau la arhitectura[ la un liceu de arta si muzica]. Eu ma gandesc sa merg la mate-info pentru ca fac multa matematica, dar, si la arhitectura ar fi bine, pentru ca in examenul pentru facultate mi-ar trebui si desen tehnic etc. Voi ce ziceti puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Dvlc a răspuns:

Si eu vreau sa ma fac arhitect si am optat pentru un liceu de arta la profil arhitectura pentru fac si multa matematica si desen tehnic. In schimb daca mergi la un liceu normal de mate-info ar trebui sa faci in particular desen. Deci mai bine mergi la arhitectura. big grin

| aseryu a răspuns (pentru Dvlc):

Bună! Îmi doresc să merg la un liceu de artă pe profilul de arhitectura, totuși familia mea spune ca nu merita, și din moment ce au trecut aproape 9 ani de când și postat acest răspuns, as vrea sa te întreb : cum a mers, ai ajuns unde ți-ai dorit?

4 răspunsuri:
| aniohetova a răspuns:

Eu spun sa te gandesti bine la ceea ce vrei tu de fapt. Si in final decizia sa-ti apartina. Gandeste-te. Daca iti place matematica, du-te la mate info, dar crede-ma, profilul de real este un profil de real, unde faci matematica multa. Daca iti place sa desenezi du-te la arhitectura. Gandeste-te ce iti place mai mult si aia alege. Mult succes happy

| Skittles_9491 a răspuns:

Eu sincer zic sa mergi la mate - info pentru ca la arhitectura la un liceu de arta. e mai mult desen. si destul de putina matematica. insa la mate info. mai putin desen si foarte multa matematica. deci gandeste-te ca desenul il poti exersa si inainte sa dai examenul pentru facultate. happy

| marta_5719 a răspuns:

Daca in orasul tau este liceu de arta?! este bine sa te duci la profilul arhitectura,deoarece iesi cu o meseria de arhitect! multi prieteni de ai mei au fost la liceul de arta la profilul de arhitectura si au iesit cu meserie, se castiga bine, si nici nu esti presat ca ar putea sa fie greu! eu trec a 8-a si vreau sa ma duc la liceul de arte pe profil design! big grin Pa!