| Anonim1447799 a întrebat:

Buna, de 1 luna am o problema.
Deci am mers la liceu(sunt clasa a9-a) si avand ultimile ore mai grele am decis sa plec, am mers la un restaurant și m-am gândit sa merg inapoi ultima ora, pe drum spre liceu am inceput sa amețesc și sa văd neclar, n-am știut ce se întâmpla cu mine, aveam autobuz abia la 2.30, am decis sa plec și sa ma odihnesc, ajungând acasă am adormit, problema e ca de atunci sunt ametita in fiecare zi, sunt slăbită, când ma ridic din pat amețesc, și nu mai am chef de nimic, m-am speriat rau atunci așa ca am fost sa îmi fac analize și mi-a ieșit ca sunt anemică și kist de lambrii, am lipsit și de la liceu, plecand mai repede pentru ca simt ca nu mai am nici o putere, lambriile le-am tratat, adică nu mai am, părinții incep sa creada ca mint, dar eu chiar ma simt rau, fac și naveta cu autobuzul aproape o ora, la școala nu ma pot concentra, chiar nu stiu ce sa fac, merg la școala tot cu frica de a nu mi se face rau, iau și vitamine.

Voi ce ați face in locul meu?
Cum sa le demonstrez părinților ca ma simt rau?
Și ce sa fac sa nu ma mai simt asa?
Cel mai bun răspuns primește funda!

9 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Mhm, suna a anxietate ceea ce spui tu, daca restul analizelor au iesit bune. Spune`le parintilor tai sa te duca la un psiholog pentru inceput sa`si dea si el/ea cu parerea.

| Anonim1447799 explică (pentru WaterDrop):

O sa merg cât de curând și la psiholog

| CosminCD a răspuns:

Sfatul meu: mănâncă cât mai sănătos: fructe multe, legume, cereale, bea multă apă. Citește mult, petrece mai puțin timp în social media, dormi suficient și nu te culca târziu. Dacă faci asta, te vei simți mai bine. Spor!

| Anonim1447799 explică:

Ce fel de medic? Eu merg la medicul de familie, mi-a dat vitamine și nu simt cum ca și-ar face efectul, tu ce simptome aveai?

| lostgirl07 a răspuns:

Buna. imi pare rau ca te simti asa. eu chiar sunt in situatia ta de multi ani. Sunt foarte anemica! Eu am luat ALTRIFIER pentru anemie. Cam 3 luni apoi pauza 1 luna si tot asa.dar le poti schimba in functie de cum te simti. Legat de parintii tai cred ca ar trebui sa te creada daca chiar te simti rau pentru ca se vede pe faţa ..eu de exemplu sunt foarte palida. Recomandarea mea este sa te duci la medicul de familie si sa iti dea ceva pentru anemie..si sa continui sa iei vitamine. Eu am patit destul de rau din cauza anemiei. sper ca te-am ajutat. Daca mai ai nevoie de ceva imi scrii in privat

| Anonim1447799 explică (pentru lostgirl07):

Și eu sunt palida tot timpul și foarte slăbită

| lostgirl07 a răspuns (pentru Anonim1447799):

Stiu cum este de accea te sfatuiesc sa mergi la medic. Eu am ajuns pana in stadiul in care am avut nevoie de prefuzii ca sa nu mai lesin.

| Anonim1447799 explică (pentru lostgirl07):

Părinții mei îmi spun ca e din cauza psihicului, dar eu chiar ma simt rau, tu ce simptome aveai? Și eu merg la medicul de familie și mi-a dat vitamine

| lostgirl07 a răspuns (pentru Anonim1447799):

Ameteli, stari de lesin, dureri de cap, oboseala ..atat de obosita incat nu mai puteam sa dorm.ori dormeam doar 2 ore pe noapte ori cate 14 dar eram la fel de obosita, eram mereu foarte rece la maine si la picioare eram irascibila ma simteam goala pe interior.