| anonim_4396 a întrebat:

De cand am inceput scoala totul s-a schimbat! Totul a inceput pe la sfarsitul semestrului I! Am vrut atentie din partea colegelor de clasa si le -am mintit ca as avea un prieten (nu iubit)! Am spart contul de Facebook al mamei mele si am pus conversatia la story! O prietena a vazut,iar in acea conversatie prietenul imaginar a zis ca m-a vazut cu ea in pauza.Ea, prietena a zis ca vrea sa-l cunoasca, etc!
Am vorbit 3 ore cu ea, si dupa aceea a zis sa-i trimit o poza cu el! Nu i-am trimis o poza, dar am descarcat o aplicatie changer voice si mi -am schimbat vocea in baiat! I am zis ca o sa ne intalnim la scoala! Si 3 colege si un baiat m-au urmarit, si am avut si un partas la minciuna mea! Pana la urma am zis adevarul si prietena aceasta mi-a dat o lectie de viata! Minciuna pe care am zis o eu, a zis o si ea! Zicea ca vrea sa imi zica ceva cand incepem scoala si am fost prea curioasa sa astept 1 saptamana! I am zis ca ma tai cu lama la picior,si am facut-o! Dupa atatea minciuni si greseli,am zis ca trebuie sa ma schimb,si asa nu mai raspundeam la niciun mesaj de la nimeni,de la colegii mei! O prietena cand a aflat mi-a zis ca sunt nebuna rau,iar prietena pe care am mintit o a zis ca ma iarta! Eu nu ma puteam ierta pe mine! Am ascultat melodiile unui raper,Dred CN,pentru ca melodiile lui ma descriu! Am pus la stare o melodie de a lui si o prietena a ras de ceea ce am pus! Mi-a zis cuvinte grele! O alta prietena mi-a zis cuvinte grele! Am inceput scoala ieri,m-am certat cu prietena care m-a facut nebuna,a zis ca nu si retrage cuvintele,dar si-a cerut scuze pana la urma! Prietena care mi-a zis cuvinte grele,nu cea cu Dred CN,alta mi-ar fi zis ca inventez chestii,etc! A zis ca nu mai vrea sa fim prieteni! De ieri,am fost alta persoana pentru ca gresesc si am zis acea minciuna! Am zis sa fiu tacuta,serioasa si sincera! Azi,n-am vorbit cu nimeni! Colegii ma intrebau ce fac,etc! Dupa aceea se intrebau toti dc nu mai vorbesc cu ei! A venit ora de muzica,dna profesoara a zis sa nu mai fiu suparata,daca sunt suparata pe ea si eu am zis nu,mi-a cantat,si m-a pus sa citesc din carte! Dna profesoara mi-a scris pe caiet,la tema "Te felicit" si aceasta a zis ca ea ar crede ca am nevoie de atentie! Colegele mele vor sa se impace cu mine si chiar si-au cerut scuze de un infinit de ori,dar eu simt ca trebuie sa fiu singura dupa atatea greseli facute si mai ales dupa minciuna zisa! Am nevoie de un sfat,va rog nu ma faceti nebuna si va rog nu va uimiti de ceea ce am acut cu minciuna "Prietenul imaginar"! Am vrut doar putina atentie,atat! Eu sper ca o sa mi dati un sfat daca ar trebui sa fiu ca inainte,adica prietenoasa si dati-mi sfaturi,sugestii,etc! Nu ma faceti nebuna, va rog! Vreau doar un sfat, atat!

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Păi eu cred că faci ce trebuie. Într-un fel așa vei învăța să nu mai disperi după atenție. E un exercițiu bun. Deși fără să știi, poate și ăsta e un mecanism de a primi atenție, însă e temporal. Îți vei da seama, dacă nu știi, că acum cauți de fapt atenție dacă nu vei rămâne așa și când ele își pierd interesul de a te mai băga în seamă. Atunci vei avea verdictul comportamentului tău și vei vedea dacă profesoara de muzică a avut sau nu dreptate.

| Stefany23 a răspuns (pentru T0T):

Multumesc!

1 răspuns: