| PattyCodreanu99kkk a întrebat:

Buna*De citeva zile sunt rosie pe obraji nu stiu de ce dar dimineata cind ma scol nu sunt si de obicei nu ma inrosesc cind am emotii sau altceva acum recenta sunt rosie pe obraji ce poate fi? FUNDA PRIMESTE CINE RASPUNDE ajutati-ma

4 răspunsuri:
| adutza99 a răspuns:

Ai iesit afara? poate fi si de la frig

| PattyCodreanu99kkk explică:

Dar daca nu va trece aceasta roseata de pe obraji?

| Izabell18 a răspuns (pentru PattyCodreanu99kkk):

Daca roseala nu trece inseamna ca e o adaptare a pieli tale la frig! Sau pur si simplu e semnul unei raceli premature! Cred ca sfaturile mele de mai sus te vor ajuta, insa daca te simti ingrijorata consulta-ti medicul de familie cu privire la asta, sunt sigura ca iti va raspunde la fel ca mine dar daca raspunsul domniei sale te lnisteste, du-te si consulta-l! Fundita?

| Izabell18 a răspuns:

Buna,roseata inobraji pate fi semnul unei raceli, chiar daca acum nu ai alte sintome.Mai exista posibilitatea ca in casa ta sa fie cald iar roseala sa fie doar adaptarea pieli tale la calura sau din contra la frig(depinde); ori pur si simplu e reactia tenului tau la frigol e afara.Eu ti-as recomanda sa nu te stresezi prea tare cu asta deoarece nu e nimic grav.Si ti-as sugera sa iei un paracetamol sau un nurofen, sa te dai pe fata cu ceva crema hidratanta si sa ai grija ca in casa ta sa fie o temperatura constanta (nici prea cald nici prea frig).Si cam asta ar fi tot, fundita?