| titoo a întrebat:

De obicei la obraji si la jumatatea de jos a fruntii sunt rosu tot timpul, dar am observat noapte trecuta cand m-am trezit si m-am uitat in oglinda (si chiar si-n alte nopti) ca sunt alb iar dimineata eram din nou rosu. Precizez ca in acea noapte cand m-am trezit eram tot transpirat nu stiu din ce motiv.
Dar intrebarea mea ar fi de ce nu pot fi tot timpul alb la fata ca in acea noapte? Credeam ca asa sunt eu tot timpul dar noaptea trecuta am observat ca pot fi si alb.
Imi puteti spune de ce in acea noapte erm alb si cum as putea fi tot timpul asa + care-i cauza rosetei? (nu am venisoare rosii pe fata nici pete, pur si simplu e o culoare rosie care la emotii, stres, efort, se intensifica)
HELP ME PLEASEEEE...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| g00dmorning a răspuns:

Cauza rosetei: probabil faci miscare si sangele circula foarte bine
cauza culorii alb: nu ai facut miscare, circulatia scazuta

| titoo explică (pentru g00dmorning):

Cand fac miscare sunt rosu, cand stu in pat la TV sau la calculator ore in sir sunt tot rosu...

| Dorueraluat a răspuns:

Normal ca mergi la dermatolog... straight face

| cristiplm a răspuns:

De ce nu mergi la doctor să-ţi faci nişte analize? Poate eşti alergic la ceva, află şi evită. Poate e de la frig, obişnuiam să fiu roşu mereu în obraji când eram mic. Poate e de la pubertate, în cazul ăsta e ceva trecător. Mai bine mergi la doctor, el sigur ştie mai bine.

| titoo explică (pentru cristiplm):

Am fost sa-mi fac analizele la: la inima nimic, la sange nimic... Sau ar trebui sa merg la un dermatolog?