| FataCuSperante a întrebat:

De curand am cunoscut un baiat. La inceput nu eram atrasa de el dar incetul cu incetul am inceput sa ma indragostesc de el. El este cu 4 ani mai mare decat mine. Multi spun ca ne potrivim si ca varsta nu conteaza. Il vad in fiecare zi si vorbesc cu el pe facebook si intr-o seara am adus eu vorba de relatii si el a spus ca are deja o combinatie. In momentul acela m-am simtit fara speranta. In tot acest timp mi-a dat multe semne ca ma place. Ar trebui sa ii spun ce simt sau sa astept sa faca el primul pas?

Răspuns Câştigător
| Maddiee13 a răspuns:

E mai bine sa ii spui. Asa aflii faca merita sau nu sa iti bati capul cu el. Daca zice nu nu trebuie sa te deprimi, trebuie sa mergi inainte si sa te gandesti la asta ca o amintire de care vei rade mai tarziu. Iti spun din proprie experienta :*

| FataCuSperante explică (pentru Maddiee13):

Multumesc oricum. S-a rezolvat. happy

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa faci tu primul pas, dar inapoi.
In afara de faptul ca e mult prea mare diferenta de varsta dintre voi, ti-a si spus ca are o prietena.

| FataCuSperante explică (pentru anonim_4396):

El a spus ca are o combinatie. Nu ca are o prietena. O combinatie, din cate stiu eu, inseamna sa te intalnesti cu o fata, sa vorbesti cu ea, nu sa fi impreuna cu ea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataCuSperante):

Fiecare intelege cuvantul asta cum vrea. Oricum, e un cuvant urat si zice multe despre cel care il foloseste.

| FataCuSperante explică (pentru anonim_4396):

Oricum. S-a rezooolvat. Acum stiu ca si el ma place happy

| 8mariastar a răspuns:

Da e cm grea situatia ta dar chiar daca se zice ca baiatul fac primul pas fa tu mai bine primul pas ca sa fii sigura ca nu il pierzi si eu cred ca atunci cand ai adus vorba de relatii el stia la ce te referi si ca sa te faca geloasa si sa iti placa mai mult de el a bagat minciuna asta deci nu ezita fa tu primul pas.Succes

| FataCuSperante explică (pentru 8mariastar):

Multuemsc oricum. S-a rezolvat happy

| NoNameInAction a răspuns:

Cred ca ar trebui sa faci tu pasul asta. Uneori, baietii pot fi mai timizi/prostuti etc.

| FataCuSperante explică (pentru NoNameInAction):

L-as face, dar... mi-e frica. Mi-e frica sa nu rada de mine. Sau sa nu rada prietenii lui de mine. El are 17 ani si are prieteni de varsta lui care sunt mai mistocari. si nu vreau sa devin subiect de barfa. Dar tin cont de raspunsul tau si daca mai sunt persoane care sunt de aceeasi parere ca si tine atunci il voi face. happy