| ioanavrrakw a întrebat:

Buna!
De curand am intrat la liceu, (sunt clasa 9) liceu la care nu am vrut sa intru, dar nu aveam din pacate medie pentru un liceu mai bun.

Sunt pe profil,, tehnic,, (comert)
si vreau sa stiu daca ma transfer la un alt liceu diferit, si profil diferit tot,, tehnic,, doar ca (protectia mediului)

Este nevoie sa mai dau anumite, teste, pentru a intra la acest liceu? Testele acestea din ce vor fi(chimie, mate, bio...)? Si cam ce grad de difficultate ar fi?

Am media chiar mai mare decat ultima medie cu care s-a intrat la acest profil.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Transferurile se pot realiza la inceput de an scolar, in baza MEDIEI de la scoala unde esti acum, trebuind sa fie egala sau mai mare, ca a ultimului elev de la liceul unde vrei sa te transferi.

In plus, ai de dat examene de diferenta, la obiectele pe care nu le-ai facut, dar pe care cei de la protectia medicului le-au facut.

| dullcat a răspuns:

Buna.Mergi la secretariatul liceului si vei afla cum trebuie sa procedezi pentru transfer.Nu este nevoie sa dai alte teste atat timp cat media e ok si vorbim de acelasi profil.Succes.

| Alexandru1111199 a răspuns:

Peste tot se dau teste sa zic asa, daca te transferi de la un liceu la altul, dar acum nu avem noi de unde sa stim din ce materii ca na la fiecare liceu e diferit.

| anonymus005249 a răspuns:

Depinde, de liceu, poți întreba la secretariat sau poate chiar pe site-ul școlii poate fi afișat ceva.