| Bombonica70 a întrebat:

Buna de curind am primit un jurnal dar nu stiu ce sa scriu in el ma ajutati va rog

Răspuns Câştigător
| ionescuandrada2000 a răspuns:

Pe prima pagina scrii:JURNALUL LUI(numele tau adevarat).
Pe a doua pgina (de unde incepi sa scrii), scrie asa:Am (cati ani ai tu) ani. Locuiesc(unde locuiesti) Am parul(cum il ai) Am ochii(cum ii ai) Firea mea este(cum este fire ta) Numele meu este(numele tau) si acesta/aceasta sunt eu.
Pe celelalte pagini trebuie sa scrii un rezumat a ceea ce ti s-a intamplat in fiecare zi(trebuie sa scrii o pagina pe zi).
P.S.Nu trebuie numai sa scrii.Trebuie sa faci si colaje, desene, sa colorezi, etc.
Fundita?:*

5 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Poti scrie orice intr-un jurnal personal. Poti incepe prin a te descrie, a-ti face o caracterizare, a scrie despre ceea ce iti place si ceea ce te defineste si asa mai departe. Apoi poti scrie fie ceea ce faci sau ceea ce ti se intampla in fiecare zi sau poti alege sa scrii despre un subiect anume in fiecare zi, ceva in legatura cu care sa iti exprimi opinia necenzurat, exact asa cum crezi. Pe langa scris, poti desena, lipi diverse chestii, poze etc.

| Didishorr a răspuns:

E simplu: scrii ce vrei, sa nu-ti fie rusine, doar tu vezi ce scrie acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Tyberyu_Toma_1998 a răspuns:

Descrieti viata ce faci zi de zi pe cine placi etc.

| Shattered a răspuns:

Ia-l ca pe o oglinda, ea nu rade de tine atunci cand plangi. Prin asta referindu-ma la faptul ca iti poti pune orice gand, trist, sau mai putin trist, pe hartie. Tine minte, un jurnal e personal.