| Brioşicazburătoare a întrebat:

Buna
De la un timp prietenii imi spun intr.una ca am prea multe fite si daca o sa continui asa nu o sa mai am nici un prieten sau nu o sa-mi fac prieteni noi niciodata ca sunt prea fitoasa.Nu port haine de firma si nu ma laud mereu, doar cateodata si pur si simplu incerc sa ma comport normal sa ma gandesc si la altii nu numai la mine(si da, mi.au spus ca ma gandesc numai la mine). Inainte ne certam si foarte des pentru eram toti cu gura mare..mai ales un prieten care facea gura mai mare ca mine si zicea ca eu tip..si de la un timp incerc sa evit certurile, incerc sa nu mai comentez.Mai fac si cateodata asa..imi dau parul pe spate sau mai dau ochii peste cap dar fac asta in gluma.si spun ca ma supar prea repede si din orice.Am vb mereu cu ei si le.am spus ca ma deranjeaza asta dar tot continua sa imi spuna.cel putin unii dintre ei.
Ei vor sa ma schimbe si intr-adevar vreau si eu. vreau sa devin o persoana mai buna ..cum eram inainte..As vrea sa scap de comportamentul asta asa..plin de vite.dar cateodata ma comport sau fac unele lucruri fara sa-mi dau seama.
Cuma r trebui sa procedez? Pt ca. chiar imi doresc f mult sa ma schimb..sa scap de toate fitele astea.

6 răspunsuri:
| Elena_9064 a răspuns:

Buna. Pai incearca sa nu mai iti dai parul pe spate asa cum ai spus tu, comporta-te normal cel putin atunci cand prietenii tai sunt in preajma. Pa-pa.

| Brioşicazburătoare explică (pentru Elena_9064):

Am spus ca fac asta doar in gluma..ca mereu rad cand fac asta si rad si ei

| iannn a răspuns:

In primul rand ce te-a facut sa ai un comportament,, fitos,,? Spui ca inainte erai o persoana buna... de ce te-ai schimbat,, ce te-a facut sa te schimbi?

| Brioşicazburătoare explică (pentru iannn):

Buna.
Inainte taceam mereu si eram luata de fraiere dar am inceput sa comentez mereu la aia care isi batea joc de mne..si asa pana am prins fite..sau cel putin cum spun prietenii mei

| iannn a răspuns (pentru Brioşicazburătoare):

Buna.
Crezi ca acum ca esti un pic mai,, dura,, nu isi mai bat joc de tine sau nu te mai critica.Pt niste persoane care zici ca te loau de fraiera trebuie sa te schimbi. Spune-mi ai rezolvat ceva prin schimbarea asta?, eu cred ca nu.

| xplosion a răspuns:

Daca chiar erau prietenii tai te acceptau asa cum esti.laughing