anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

De o saptamana nu stiu ce se intampla cu cea mai buna prietena a mea, cand sunt la scoala cu ea se comporta normal, adica ne intelegem foarte bine si dupa, cand ajungem acasa dupa scoala -noi de obicei vorbeam mult la telefon ca nu putem sa iesim intotdeauna afara sa ne plimbam- si acum vorbim destul de des, doar ca parca nu o mai cunosc uneori, ma minte mult si imi spune ca merge la matusa ei, dar ea de fapt ma minte si iese cu un baiat afara, si ala nu e prea de incredere, ca il stiu. Nu vrea sa imi zica ca iese cu el, ca zice ca o cert si ma minte intruna ca iese cu altcineva sau altadata isi inchide telefonul si spune ca doarme sau ca l-a avut stins, dar de fapt imi dadea block la numar, se respingea apelul cand era cu el afara. Apoi ma suna si ma mintea spunand ca a avut probleme cu familia sau a dormit si nu a auzit telefonul si se comporta iar normal... si eu nu stiu ce sa ii mai spun adica nu pot sa ii zic tot ce am pe suflet pentru ca mi-e frica ca se supara si iar isi face vreo prostie sa se loveasca sau se faca altceva Doamne fereste.Nu stiu cum sa procedez cu ea si i-am tot spus sa nu ma mai minta, sa imi zica adevarul ca e mai bine asa decat sa ma minta, daca minte ma enerveaza si mai rau.Imi fac griji in legatura cu prietenia noastra si nu vreau sa o pierd pentru ca suntem ca surorile si familiile noastre se inteleg bine si oricum ar fi pacat sa nu mai vorbim pentru ca ne stim de mult si stim atatea secrete despre noi si avem amintiri frumoase impreuna.Noi ne spuneam totul pana cand are mai mult incredere in baieti decat in mine, nu stiu cum sa fac in asa fel in cat sa o iau frumos si sa imi spuna adevarul si sa nu ii mai fie frica ca o cert,(precizez ca e o fire usor influentabila mai ales de baieti) si nu vreau sa i se intample ceva ca a mai avut ea probleme cu baietii.Nu stiu ce e cu ea dar sunt disperata deja nu am stare nu stiu ce sa mai fac si la parinti nu pot sa i zic ca dupa zice ca o parasc si nu stiu ce. Ajuta-ti ma va rog din tot sufletul ca eu nu mai pot am ajuns in pragul disperarii pentru ca tin ca la o sora la ea si se pare ca ma intereseaza mai mult decat ii intreseaza pe parintii ei despre viata ei si ce face ea.Chear vreau ca lucrurile sa revina la normal. ofer funda pentru cel mai bun raspuns.Va multumesc!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu inteleg cum o numesti tu "cea mai buna prietena" din moment ce ea n-are incredere in tine, ba chiar se si fereste de tine si o mai si cicali.