| elenabz07 a întrebat:

de o zi sunt cu un baiat! el a fost cu o fata, dar el s-a indragostit de mine si eu de el.Nu i-a spus fetei ca nu mai vrea sa fie cu el! si a spus ca o sai sp cand are ocazia! ce ma fac?sad vreau sfaturi dau funda

Răspuns Câştigător
| georgy10 a răspuns:

Buna! Pai eu as zice ca trebuie sa faci presiuni asupra lui, deoarece dupa aia fosta lui prietena o sa te urasca si o sa te considere singura vinovata pentru tot ce i s-a intamplat.Totodata este mai bine sa afle de la el decat sa afle de la alte persoane deorece respectivele persoane ar rade de ea si s-ar simti jignita.In acelasi timp lumea din jur o sa te catalogheze ca fiind o persoana care fura iubiti celorlalte fete.Incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui ca tu nu vrei ca fosta lui prietena sa sufere din cauza ta si din cauza lui.Sa-i spuna ca nu mai poata continua cu ea deoarece a constatat ca nu se potrivesc.Si iarta-ma daca sunt aspra dar trebuia sa-i spui ca pana nu se desparte de vechea lui prietena, tu nu ii vei accepta prietenia.Dar oricum el trebuie sa fie curajos si chiar trebuie sa-i spuna deoarece nu stii cand se va ivi aceea ocazie de care spui tu. Daca aceea ocazie va fi peste un an sau stiu si eu 7 luni.Bafta! Fundita?:X

6 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Spune-i ca tebuie sa se decida, pe cine alege :si sa-i spuna odata ca nu o iubeste cu adevarat, pentru ca aia isi va face iluzi si tie nu-ti convine asta.
Uneori trebuie sa iei atitudine :cum ar fi acum, si sa-i spui negru pe alb ca pe tine nu te duce de nas.
Sper ca te-am ajutat, funda?big grin

| niko_7262 a răspuns:

Eu cred ca ar fi fost cel mai bine pentru relatia voastra ca intai el sa termine cu ea si apoi sa o fondati voi pe a voastra. Gandeste-te o clipa, poate acelei fete chiar ii place de el; cum se va simtii cand o sa afle ca nu doar se desparte de ea dar a si facut-o pe la spate? Daca te-ai pune o singura clipa in situatia ei...
Ce e de facut? Astepti, ati intrat in ceva ff urat parerea mea. Cand o sa aiba ocazia? Si asta cand? Esti realista ca el inca se mai intalneste cu ea nu? Sa prinda ocazia. Ocazia poate venii tarziu de tot sa stii. Oricum raul deja a fost facut.
Dar eu m-as simtii tare nasol sa stiu ca stau cu un baiat, in timp ce el e legat de cealalata.Chiar daca cum spui e indragostit de tine, asta nu va da dreptul sa o raniti pe fata aceea. In viata mai trebuie sa faci si sacrifici.
Asteapta pana se desparte el de cealalta, o sa ai constiinta impacata atunci.

| PisyKiss a răspuns:

Pai spune-i sa se desparta odata de fata acea ca sa puteti fi impreuna! Si daca te iubeste/place cu adevarat o va face daca nu...

| milena_1516 a răspuns:

Ar trebui incredere in el, s lasa-l sa se gandeasca si sa-si de-a seama cand ar fi timpul trebuie sa se gandeasca de doua ori inainte de-a face asta, poate pentru acea fata nu ar fi acum timpul daca are o problema de sanatate sau in famile, si iti dai si tu seama ca ar fi greu si pentru ea daca ar afla pe langa problemele pe care le are ca o paraseste iubitul stiii! te rog funda

| elenabz07 explică:

Faza e ca fata aceea(anna) e ca si cea mai buna prietenasad

| elenabz07 explică:

Pentru mine tot ce ati sp a contat. va multumesc