| deup a întrebat:

Buna TPU am o mare pb si vreau cele mai bune sfaturi. M'am indragostit de un baiat care e cu mine in liceu si oriunde ma duc prin liceu ne intalnim i'am spus ca il plac dar el a zis ca nu vrea o relatie,eu il plac enorm de mult, are ceva care ma atrage nu stiu ce sa fac ca sa fiu cu el. oricunde merg eu ma intalnesc cu el.Ce sa fac? ca sa il fac sa fie cu mine? va rog ajutor.multumesc

6 răspunsuri:
| irina20 a răspuns:

Daca ti-a spus din prima ca nu vrea o relatie, asta a fost o scuza/nu vrea o relatie cu tine.Ai pute sa incerci sa fiti prieteni poate incepe sa te cunoasca si se v-a razgandi.

| onasis1961 a răspuns:

Stii cum e, Dragoste cu sila si cu forta nu se face.Eu zic sa intri pe moment in gasca lui si sa astepti momentul oportun, ca poate are o iubita si de aceia nu vrea o relatie cu tine.

| deup explică (pentru onasis1961):

E singur mie mi-a spus ca nu vrea o relatie ca a fost cu o fata si ca la schimbat, dar tin la el il plac

| neutrino a răspuns:

E penibil, tu, ca si fata, sa te agati de gatul unui baiat si in conditiile cand acesta ti-a spus clar ca nu doreste o relatie cu tine, adica, spus direct, nu te place.

| Azµre a răspuns:

Nu poți dacă el nu vrea nu ai ce să îi faci...

| Havok83 a răspuns:

Intai si intai incearca sa ii fii ca o sora sa fii omul de baza al lui omul pe care se poate baza si in care poate avea incredere.Si in tot acest timp il cunosti mai bine ce ii place ce nu etc.Si la final in sfarsit poti face mai mult dar trebuie sa fie si ceva din partea lui nu numai tu.Succes si te pup!