| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: cum sa uit un baiat?
M-am indragostit de el acum un an...si nu il mai pot uita. Nu stiu daca el are aceleasi sentimente fata de mine (nu mi-a spus si in plus e si timid). Va rog sa imi dati cateva sfaturi! :*

Răspuns Câştigător
| AnddieeDasston a răspuns:

Buna! Eu te-as sfatui sa ii spui ce simti. Daca esti sincera poate o sa simta ceva pentru tine. Daca nu va merge nu inseamna ca e o ezitare. Daca nu vrei sa ii spui cauta pe altcineva.O sa uiti usor de el.
Bafta happy

| Kimmy22 a răspuns (pentru AnddieeDasston):

Din pacate, anul trecut, o colega de-a mea i-a spus ca il plac. Dar nu stiu ce a zis despre mine, stii?

7 răspunsuri:
| oannapg a răspuns:

Same as here. Și mie mi s-a întâmplat la fel. Am încercat să-l uit, dar a fost greu ca naiba! Știu doar că la un moment dat am început să vorbim ca amici... cam 5 ore pe zi, sau chiar mai mult. Și eram fericită că am reușit, la acel moment, să-i fiu prietena lui. Și a și ajuns să-mi spună anumite chestii pe care eu nu le-aș fi crezut. Adică, e ceva gen... întâi trebuie să-i fii prietenă, și poate apoi își găsește sentimente pentru tine. Și cel mai bine, acestea se pot vedea pe expresia feței lui, sau din comportament.

Știu că am deviat de la subiect, dar să uiți un băiat nu e ușor. :* Succes!

| Kimmy22 a răspuns (pentru oannapg):

Merci pentru sfat!

| TooNight a răspuns:

Aceeasi problema, numai ca eu de 2 ani...thinking
Off! sad

| Electro622 a răspuns:

In primul rand afla daca te place si actioneaza daca nu merge nu renunta lupta pentru el si daca nu merge nici atunci sunt 2 metode sa il uiti :
1.Gasesti pe altcineva
2.Sa iti gasesti tot feluri de preocupari, dar sfatul meu este ca : exista cineva pentru fiecare..Succes!

| Kimmy22 a răspuns (pentru Electro622):

:* Merci pentru sfat!

| Electro622 a răspuns (pentru Kimmy22):

Nu ai pentru ce..ma bucur ca am fost de ajutor!