| anonim_4396 a întrebat:

deci am o asa situatie, pentru prima data-n viata mea, m-am indragostit de profesorul meu, el are vreo 30 si ceva de ani(dar arata la 25), eu 17 ani, (oricum nu vreau sa am relatii cu el, lol, nici nu e posibil), in fine, el are sotie si copii si inteleg totul si e doar o atractie fizic, dar e super amuzant, insa nu asta m-a facut sa-mi dau seama ca-l plac, ci faptul ca mereu la lectie se uita la mine, nu stie numele nimanui din grupa, ci doar al meu si imi zambeste, dar ieri cand plecam acasa si ieseam pe usa scolii, el ma apuca de scurta si-mi zice 'buna ziua', eu i-am zambit si i-am raspuns inapoi, la lectie sta numai pe langa banca mea si se uita la mine-n ochi mai mereu, si eu de asemenea ii raspund cu o privire frumoasa si cam vreo 3 secunde ne privim, si rade/glumeste cu mine, ma asculta mereu, chiar daca vorbesc mai incet oricum imi atrage atentia si e placut sa fii tratata asa(nici iubitul meu nu ma trateaza asa), si DA, am iubit, dar nu prea comunicam in ultima vreme si el e prea ocupat pentru mine, deci cam totul se duce pe rapa cu relatia noastra...off, trecem la profesor, de fapt, e un barbat frumos, stilat, amuzant, destept, dar are familie, si nu cred ca e adevarat ce simt eu pentru el si cred ca si el nu simte nimic pentru mine, e doar o aluzie, dar orice-ar fi e ceva frumos si-mi ridica dispozitia cand il vad. Doar asta am avut de spus, ceva pareri? Voi fi recunoscatoare si va rog nu ma judecati, am spus doar ce era in mintea mea, si cu siguranta daca ar fi posibil(ceea ce ma indoiesc) apoi 100% ca nu as incerca sa am ceva cu profesorul meu, mereu uram persoanele care strica familii fericite si nu as vrea sa fiu si eu una. Multumesc happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toata lumea a trecut cu vederea, ceva esential: profesorul daca ar avea o relatie cu tine, avand in vedere ca ai 17 ani iar el, are toate sansele sa-si piarda serviciul, sa fie acuzat de corupere de minori si sa ajunga in spatele gratiilor.

legea interzice oricarui tutore, profesor, doctor curant, suplinitor etc. sa aiba relatii intime cu persoane care nu au 18 ani!

Cat despre tine draga mea, cred ca esti retrasa, poate ca ai tai nu ti-au acordat incredere si nu te-au lasat afara prea des, cand erai mica, iar acuma iti este foarte greu sa socializezi.

| LoveMeForMe a răspuns:

Daca te iubeste, si tu il iubesti, nu stiu care ar fi problema.

| iccecrim a răspuns (pentru LoveMeForMe):

Problema? Sunt mai multe rpobleme, in priuml rand nu cred ca ma iubeste. In al 2-lea rand are familie, in al 3-lea rand diferenta de varsta e mare.

| LoveMeForMe a răspuns (pentru iccecrim):

Dragostea e dragoste si nu poti sa tii in tine. Si daca te place? Te-ai gandit la varianta asta?

| iccecrim a răspuns (pentru LoveMeForMe):

Nu, deoarece n-are cum, poate e doar o aluzie, poate doar eu cred asta, poate imi imaginez ceva mai mult decat realitatea.

| MichaelD5 a răspuns:

Vrea sa te..., bucura.te de moment si cheama.l in baie la una micalaughing))

| iccecrim a răspuns (pentru MichaelD5):

Ma gandeam si la asta laughing, dar... ha-ha, nu i se va primi nimic.
In fine, glumim, nu cred ca e in stare de asa ceva +la asta, sunt minora, deci e o incalcare de lege si el, dupa cum am mai spus, e destept, nu ar risca asta.