| ςгเรtเภยкค a întrebat:

eu iubesc muzica si sa cant si as vrea sa ma fac cantareata mama spune ca nu am voce dar nu m-a auzit cantand si eu i-am spus de unde stie ca nu am daca nu m-a ascultat iar ea zice ca daca aveam voce prof de muzica ma remarca dar faza e ca noi la muzica stateam si ne preda si cand cantam cantam in grup nu individual dar odata a ascultat toate fetele pentru cor iar pe mine m-a luat la cor,dar dupa un timp am fost f ocupata si n-am mai avut timp sa ma duc si nu mai sunt eu cred ca aveam una din cele mai bune voci, doamna in afara de mine a mai mluat cateva colege dar nu cred ca are vreuna voce deci una sssita, 2 care nu au deloc voce adica ele canta fals si o colega care are o voce bunicica dar face canto si daca as face si eu as intreceo ca sa fiu sigura am mai intrebat cativa prieteni daca am voce si m-au ascultat cantand ei zic ca eu cant bine chiar foarte bine dar o alta prietena m-a auzit fredonand si nici nu cantam asa cum cant eu adica ma prosteam si a zis sa ma las de asta ca n-am voce insa siea vrea sa se faca cantareata de populara si eu impreuna cu toti copii in afara de verisorii ei credem ca n-are voce deloc dar n-am vrut sa-i zicem pentru ca se supara si nici nu a fost luata la cor spre deosebire de mine aa si inca ceva ea face canto si tot nu canta bine daca as face si eu mi-as perfectiona voce si as canta mai frumos, deci intrebarea este ar trebui sa iau lectii de canto sau nu si daca voi credeti dupa cele scrie daca as putea devenii cantareat..multumesc pentru ajutor.

8 răspunsuri:
| DamiPapucii a răspuns:

Pai nu o sa devii cantareata stand in casa du te fa-ti o melodie, fate auzita voce ai pot sa zic... cand aveam 14 ani eu cantam groznic inca acum sunt intr-un cor de fete si... avem o alta voce pot sa zic laughing))

| afrodita3333 a răspuns:

Du-te la un profesor de canto sa te asculte si vei ce o sa zica, nu costa nimic sa incerci.

| PulbereDeStea a răspuns:

Poti sa iti incerci norocul. Vorbeste cu un profesor de canto, sa iei lectii de la el, spune-i ca ai vrea sa canti ca iti place doar ca unele persoane te descurajeaza spunand ca nu ai voce.Un profesor isi poate da seama dupa prima sau a doua sedinta daca ai vreo sansa si cu siguranta iti va spune sincer parerea lui.

| victorr_3274 a răspuns:

Ai ceva inregistrat cum canti? Pot sa te aud? Iti pot spune daca ai voce.

| ςгเรtเภยкค explică:

Scuza-ti greselile de scriere...

| felisbalan a răspuns:

Nu te ingrijora ca na-i voce, dar trebuie sa asculti mai multa muzica si sa o imiti pe interpreta. Daca nu ajuta incearca sa inveti diferite instrumente, dar sa nu crezi ca na-i voce, dar nu te intrista la un momendat ti se schimba vocea.

| ςгเรtเภยкค explică (pentru felisbalan):

Pai eu m-am gandit prima data sa ma duc cu o colega si la lectii de chitara(avem amandoua) dar mai intai as vrea sa iau lectii de canto

| felisbalan a răspuns (pentru ςгเรtเภยкค):

Eu stiu cum te simti, mama tot nu ma asculta si spune ca a fi cantareata e greu, dar exista alte moduri de a fi vedeta. Este o actrita pe nume Brenda Song care a jucat in filmul,, Zack si Cody" ea era fata rasfatata. Si sa stii ca ea a cantat intr-o piesa desi nu e cantareata.Deci doresc sa spun ca daca doresti la lecti de canto du te acolo si daca exersezi foarte mult vei reusi, dar sa stii ca a fi vedeta nu e atat de usor.