| ςгเรtเภยкค a întrebat:

eu iubesc muzica si sa cant si as vrea sa ma fac cantareata mama spune ca nu am voce dar nu m-a auzit cantand si eu i-am spus de unde stie ca nu am daca nu m-a ascultat iar ea zice ca daca aveam voce prof de muzica ma remarca dar faza e ca noi la muzica stateam si ne preda si cand cantam cantam in grup nu individual dar odata a ascultat toate fetele pentru cor iar pe mine m-a luat la cor, dar dupa un timp am fost f ocupata si n-am mai avut timp sa ma duc si nu mai sunt. Eu cred ca aveam una din cele mai bune voci, doamna in afara de mine a mai luat cateva colege dar nu cred ca are vreuna voce deci una sasaita, 2 care nu au deloc voce adica ele canta fals si o colega care are o voce bunicica dar face canto si daca as face si eu as intrece-o ca sa fiu sigura am mai intrebat cativa prieteni daca am voce si m-au ascultat cantand ei zic ca eu cant bine chiar foarte bine dar o alta prietena m-a auzit fredonand si nici nu cantam asa cum cant eu adica ma prosteam si a zis sa ma las de asta ca n-am voce. Si ea vrea sa se faca cantareata de populara si eu impreuna cu toti copiii in afara de verisorii ei credem ca n-are voce deloc, dar n-am vrut sa-i zicem pentru ca se supara si nici nu a fost luata la cor spre deosebire de mine. Si inca ceva ea face canto si tot nu canta bine daca as face si eu mi-as perfectiona voce si as canta mai frumos. Deci intrebarea este ar trebui sa iau lectii de canto sau nu? si daca voi credeti dupa cele scrie daca as putea deveni cantareata..multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| bbyu2 a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un profesor sa te asculte. Chestia cu coru` scolii e o prostie. Nu trebuie sa ai nu stiu ce voce sa intri intr-un cor scolar. Daca chiar te pasioneaza domeniul muzica, consulta un profesor, iar daca acesta considera ca ai voce, ia ore.

11 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

Si totusi, de unde stii tu ca ai cea mai buna voce?

Răspuns utilizator avertizat
| TooNight a răspuns:

Da,doar daca iei lectii de canto o sa te perfectionezi, si atunci o sa ai sanse mai mari sa devii cantareata.Te duci la Bucharest, intalnesti un cantaret/cantareata, ii canti un pic, ii place si ti-ai rezolvat carierawinking
Succes!happy

| ςгเรtเภยкค explică:

Nu am spus ca am cea mai buna voce, am zis ca am una dintre cele mai bune si ma refeream ca am ascultat majoritatea fetelor de acolo cantand iar eu am ajuns la aceasta concluzie ca am una dintre cele mai bune voci de la cor si daca nu aveam nu cred ca ma mai lua :p

| ςгเรtเภยкค explică:

Nu am zis ca sunt o mare vocalista, v-am spus ce s-a intamplat si nu sunt ingamfatawinking

| aℓèè a răspuns:

Din descrierea ta, s-ar putea sa ai o voce foarte frumoasa, dar cu atitudinea asta nu poti deveni cantareata.Da, ar trebui sa iei lectii de canto deoarece este bine sa iti perfectionezi vocea.

| RazviDeejay a răspuns:

Ai auzit de ureche muzicala?laughing)

| Lavinia_Georgiana_1993 a răspuns:

Incearca la casa de discuri NB Germany.Au un birou in Bucuresti.
Trimite-le un demo si niste poze.
Succes!
jobs@numberonerecords.de