| deutza a întrebat:

Buna dimineata! am si eu o problema. sunt momente in care ma consider urata.multi zic ca nu e asa da eu tot urata sunt si mereu plang si de vad una in momentele alea care arata bine iar incep sa plang.imi iubescprietenul foarte mult si ma tot gandesc sa il parasesc pentru ca nul merit si nu vreau sa regrete mai tarziu ca a fost atata timp cu mine. ce sa fac sa am mai multa incredere in mine si sa ma fac mai frumoasa? eu consider ca sunt grasa, am capul mare, nasul mare, ochii mici.as vrea sa am mai multa incredere in mine dar nu stiu cum.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare dintre noi avem calitatile si defectele noastre. Nu exista om urat. Fiecare are frumusetea sa. Frumusetea se evidentiaza, fie prin fizic, fie prin inteligenta etc. Poate ca prietenul tau te vede cea mai frumoasa fata dinnmoment ce este cu tine si te iubeste happy. De ce sa regrete ca a fost cu tine? Daca el te place asa cum esti nu va regreta nimic. Sunt unele fete care arata foarte bine dar care au ``tarate`` in cap laughing...asa ca... le cam strica din frumusete lipsa de creier thinkinghee hee.
Tu trebuie sa ii multumesti Lui Dumnezeu ca nu te-ai nascut cu cine stie ce defect care iese mai mult in evidenta, sau cu vreo boala etc. happy
Spre exemplu, eu: poate ca nu sunt extraordinar de frumoasa dar aporape toti baietii ma plac mai ales pentru ca sunt ``mai cu capul pe umeri``, invat bine si chesti de genu` acesta happy Din moment ce prietenul tau te place, inseamna ca ai ``ceva`` ce l-a atrashee hee
Noi, mai ales fetele, uitandu-ne in oglinda, observam si cel mai mic defect al nostru : ba ca avem nasul mare, ba ca avem un ochi mai mic si altu` mai mare laughing etc. Dar nu ii mai da atata importanta oglindei.Normal, trebuie sa te mai uiti si in oglinda sa te aranjezi etc dar nu mai analiza orice detaliu.winking

Bye :*

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Daca ar fi sa ne insiram fiecare defectele fizice ma indoiesc ca am mai termina pana maineoh go on
N-am cunoscut pana acum nicio persoana care sa se declare multumita pe deplin de aspectul sau fizic.Ba ca sunt inalti, ba ca au pistrui, ba ca nu au muschichatterbox
Astea ne fac speciali.Cum ar fi daca toti am arata ca Barbie & Ken? O lume frumoasa plina de oameni frumosi n-ar fi neaparat o lume mai buna.Pana nu ne acceptam pe noi insine asa cum suntem luptam impotriva noastra

| Flav a răspuns:

Ce conteaza cum te vad altii, daca prietenul tau te vede frumoasa? Pretuieste ce ai, nu da cu piciorul.
ps - eu nu te consider deloc urata din poza mica pe care o ai.

| Nebuneală a răspuns:

Bunahappy
Chestiile astea sunt doar in imaginatia tahappy sincera sa fiu din poza ta esti foarte draguta. trebuie sa dobandesti incredereabig grin.Si faza cu prietenul tau nu meritaoh go on sa il parasesti pentru ce? Astea sunt doar momente din viata ta trecatoare. Daca tu esti cu baiatul acel inseamna ca v-a meritati unu pe altuhappy
Ai sa vezi ca nu e cum crezihappy si ai sa realizezi ca esti frumoasahappy Crede in tinehappy
Mult succeslove struck

| ♥PiNkY♥ a răspuns:

Iubeste'te asa cum esti si eu consider ca sunt grasa si alte, incurajaja te chiar daca e asa lumea se uita dupa uh chiar daca esti grasa desi nu cred:Xpt ca esti frumoasa. avatarul tau e super zau.si nu face greseala sa te desparti de prietenul tau nu merita acceptate asa cum esti succes! ai incredere in tine -funda^?

| deutza explică:

Pai sa stii ca de cand am facut poza aia m-am facut urata

| lavynya1 a răspuns:

Daca chiar te consideri asa urata inseamna ca te-ai obisnuit cu tine insusi.Incearca sa schimb ceva la tine, fa-i o schimbare in viata ta sa te vezi altcumva.Acum depinde cati ani aibig grin

Iar pentru ochi mici exista o rezolvare-da-te cu creion dermatograf la ochi si rimel si ti dau aspect de ochi mari.
Daca te consideri grasa incearca sa porti haine care nu iti pun in valoare greutatea si incearca sa iti faci breton si sa iti lasi parul numai pe spate daca ti se pare ca ai capul mare. Daca iti ti parul prins da aspect de cap si mai mare sa zic asa.big grin... sper sa iti fi fost de ajutor...si app nimeni nu este urat, oricare este frumos in felul lui, iar daca te crezi asa de urata sunt o gramade de metode de infrumusetare

| rebecca_9144 a răspuns:

Nu-l parasi. poate el nu te merita...fiecare suntem frumosi in felul nostru asa ca mai multa incredere in tine

| cretzolyna_5998 a răspuns:

Nu trebuie sa ai astfel de complexe si eu am cateva kg in plusi si nu sunt stresata din cauza asta am un sot care ma iubeste mult chiar daca nu arat ca manechinele alea slabanoage de la tv noi avem o relatie de 3 ani si suntem casatoriti de 5 luni si lui nu ii este rusine cu mine asa ca nici mie nu imi este daca asa arat asta e nu suntem toti pefecti.