| sh859JD a întrebat:

Buna dimineata, ieri am fost intr-o excursie cu clasa si tampita de diriga a noastra vrea sa ne noteze in caietul de disciplina ca am scos tetierele dela scaunele din autocar si am "aruncat cu ele" va rog frumos sa ma ajutati ca fierb de nervi

8 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Si cum am putea noi sa te ajutam?
tine de decizia dirigintei voastre
daca acele tetiere nu au fost aruncate in afara autobuzului/autocarului cu care va deplasati atunci totul este ok
cred ca ati fi dorit sa fie si ea cu voi sa aruncati in ea, asta daca nu a fost si ea in autocarwinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai zic sa scoateti si scaunele de nervi si sa aruncati si cu alea.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cu ce sa te ajutam? Trebuie sa iti asumi astfel de distractii. Daca ar face toti cum ii taie capul s-ar ajunge la situatia in care autocarele ar sfarsi la casat numai dupa cateva excursii. laughing Poarta-te frumos si nu vei avea probleme. Daca altcineva facea ca tine si te trezeai cu un ochi scos nu cred ca mai spuneai de diriginta ca e tampita.

| lpavel a răspuns:

Adica sa inteleg ca a fost ok ce ati facut iar diriga e nedreapta cu voi? laughing Serios? laughing Maine ai sa vi cu intrebarea ca ai vandut droguri sau mai rau ai ucis pe cineva si un idiot de politist te-a prins, va rog sa ma ajutati, ce sa fac?
Suporta consecintele, asta iti va da de gandit ca data viitoare sa nu mai faci asta si te vei indrepta, sau nu... depinde de tine!

| Hyperion7 a răspuns:

Din păcate nu ai ce face,sa te certi cu ea nu e foarte înțelept, iar sa te răzbuni pe ea, la fel, nu e foarte înțelept, nu rămâne decât să îți asumi acțiunile făcute...

| Miruna333 a răspuns:

Iti asumi, n-ai ce face. O decizie foarte buna. O fi normal sa scoti tetierele e la scaune si sa va jucati cu ele? Ati crescut in jungla?
Invatati sa suportati consecintele si sa va comportati normal

| MistarGoGu a răspuns:

Ai noroc ca trăiesti in dulcica democrație românească! Daca prindeai vremurile inainte de " 89 va rupea diriga voastră niste linii de lemn la fundul gol! Iti fierbea funduletul de usturime!

| Alfheimr a răspuns:

Io zic sa te duci sa aprgi vreun geam, violeaza o colega, macar sa aiba de ce sa scrie