| Hangover a întrebat:

Buna dimineata TPU! Sunt o balamutaa! Azi dimineata m-am trezit cu gandul sa merg sa ma impartasesc si sa ajut la curatenia in Biserica insa de cum m-am trezit am mancat niste cornulete cu gem. Acum ce fac? Ma mai pot impartasi azi sau mai bine zis ma mai pot impartasi cumva? Nu stiu ce a fost cu mine si de ce am facut asta, pur si simplu parca am uitat ca trebuie sa ma impartasesc si nici foamne nu mi-a fost. Sa ma ierte Dumnezeu! Va rog mult sa imi raspundeti la intrebare. Paste fericit tuturor! :*

4 răspunsuri:
| ayosmdk a răspuns:

Loool laughing Ortodoxii astia laughing))
Scuze, dar... mi se par amuzante toate aceste lucruri laughing))

| MyNameIsCata a răspuns:

Depinde si cate ai mancat, dar in general nu ar trebui sa mergi sa te impartasesti.Nu ai voie sa mananci si sa bei apa du-te mai bine maine.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Mai bine sa te duci miine, daca ai tinut post poti sa te impartasesti, macar 3 zile sa tii post dupa care poti sa te impartasesti))

| Natu6 a răspuns:

Hei! Imi pare rau s-o spun, dar nu, nu aveai voie sa mananci si sa bei nimic. Nu te mai poti spovedi din pacate. Puteai bea doar putina apa daca nu mai puteai sa rezisti. Paste fericit :*