| Thesamegirl a întrebat:

Buna dragi prieteni, am 16 ani jumatate, de mica visez sa am sani marisori nu exagerat de mari dar nici atat de micuti. Ar trebui sa imi fac griji ca vor ramane asa?sad exista ceva anume pentru a stimula cresterea lor? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ZZG a răspuns:

Hei :*
Tin sa te anunt ca si sanii micuti sunt foarte simpatici,invata sa te accepti pe tine,asa cum esti,sa scapi de complexe,dar daca totusi nu poti sa renunti la idee:
incearca niste picaturi pe baza de marar,cica isi fac efectul,desi doar temporar,daca nu le mai folosesti,iti revin la normal,si banuiesc ca in ritmul asta iti vor aparea si vergeturi.
o colega de-a mea isi masa sanii cu ulei de masline in fiecare seara,si-a imbunatatit elasticitatea pielii,+ ca mi-a zis ca au devenit mai fermi.
Ia estrogen
foloseste anticonceptionale,s-ar putea sa mearga,dar daca iti vor creste sanii,banuiesc ca ai sa iei si in greutate,deci,fa si sport.
sper ca te-am ajutat, cat de cat.
daca nici una din astea nu merg, mai asteapta si tu un 2 ani si pune-ti silicoane happy

1 răspuns:
| Andarock a răspuns:

---> Sanii incep sa creasca de la varsta de 12 ani, asa ca nu trebuie sa-ti faci griji, deoarece ei tot cresc pana la varsta de 18 ani (la unele fete/adolescente/femei mai cresc si dupa).

---> Daca vrei sa-ti para sanii mai mari, trebuie sa porti sutien! happy

---> Numai bine! puppy dog eyes