| Strwberrs a întrebat:

Buna dragutilor! happy Am si eu o intrebare. Sper sa nu va plictisiti ca o sa fie lunga. Va rog fara glumite proaste si raspunsuri care n-au ce cauta, ca nu ma pasioneazabig grin
So...eu in clasa sunt o fata de "top" sa zic asa, am note bune, am (cat de cat) multe prietene, 3 baieti ma plac, arat ok, nu port ochelari, vin cu chestii care atrag atentia la scoala (ex. imi fac parul undulat, unghii etc.)
Ideea e ca eu am si niste dusmance, bineinteles >sad
Fetele acelea se iau de mine din niciun motiv. Ele se mai comporta uneori si frumos cu mine, eu le iert deoarece n-am chef de discutii si probleme cu ele, chiar daca sunt toxice. Uneori cand am nevoie de ceva si prietenele mele nu au, le cer in speranta ca o sa imi dea, iar ele se comporta ca niste copile de 7 ani.
Ideea e ca eu vreau sa ma schimb. M-am plictisit de relatiile acestea toxice si vreau pur si simplu sa termin cu toate tampeniile astea. sad
Si ce mi-am propus eu? Ia ghiciti! Vreau sa devin timidaaa. Tadaaa! happy
Ideea e ca eu acum nu stiu cum sa inlocuiesc toata atentia acordata de colegii mei mie si daca devin timida asa, dintr-o data, toti o sa zica ca am innebunit. Ce sa fac? Sau daca nu ma puteti ajuta cu timiditatea, macar sa imi ziceti ce as putea sa le zic fetelor.
Va multumesc mult! xx
Fundita cu rochitahappy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Iti trebuie un curs (cum sa devii al-dracului) cu timiditatea ajungi aruncata pe geam cum au facut in Germania de la etajul 3 au aruncat gagiul la una pentru ca s-a bagat in pat cu ea, sau in tara la un scandal un tip de 19 a aruncato pe partenera lui de 18 tot de la etajul 3 era insarcinata, acum e in stare grava la spital. La cum ai descris situatia si forma de a comunica cu noi, esti o fire moale sensibila, imi pare rau dar in RO te mananca lupii, trebuie sa pleci intr-o tara nordica unde e lumea mai civilizata (daca e pe bune faza cu tokyo felicitari, desi nu cred ca stai in Japonia)

| Strwberrs explică (pentru mgtow):

Nu stau in Japonia, dar am pus si eu asahappy

| mgtow a răspuns (pentru Strwberrs):

Invata bine si mutate intr-un oras din tara unde lumea e mai civilizata, Brasov orasul meu natal e destul de bun pentru a trai linistit sau daca vrei un salariu mare si o viata mai buna strainatatea. Nu cred ca mai dau pe acasa, doar in caz de forta majora. Sant bine situat cu cariera si viitorul in strainatate.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Teatru.

| Mosotti a răspuns:

In primul rand ca solutia nu e sa devi timida ci sa ai relatii doar cu oameni okey, si sa nu ii mai bagi in seama pe cei toxici.
Fetele alea se poarta urat cu tine ca-s invidioase, ca arati mai bine, ca poate ai succes la baieti mai mare ca ele, ca ai note bune, precis asta e, cea mai buna arma e ignoranta.

Ptr ca daca devi timida asa in mod artificial, risti sa strici relatiile si cu oamenii buni la o adica, sau sa ti la distanta si pe cei buni. Plus ca daca nu e in felul tau de a fi sa fi timida, nici nu o sa-ti iasa smecheria adica sa te faci timida.
Ptr ca tu atragi oamenii prin felul tau deschis de a fi, daca incerci sa te inchizi, nu stiu daca e bine.
Tu ai nevoie sa ramai naturala si deschisa pentru oamenii buni si atat.

Ce sa le zici la dusmance, nu stiu ce sa zic, ar trebui sa nu le mai bagi in seama, ca daca nu le bag in seama odata, de doua ori, apoi vor inceta cu sicanele cand vad ca nu mai au efect.
Sau ar trebui sa le intrebi ce au cu tine! Sa lamuriti odata treaba, pe pariu ca habar nu au ce sa zica.

| Strwberrs explică (pentru Mosotti):

Iti multumesc mult! Meriti raspunsul catigator! O sa te votez ca userul anului, esti extraordinarhappy

| Mosotti a răspuns (pentru Strwberrs):

A fost doar o parere, asta este.
In mod normal ar trebui sa fi tu insati, naturala si sa faci relatii cu oamenii care te plac asa, nu sa te schimbi si sa-ti dai peste cap viata si felul de a fi, pentru niste tampiti care nu te suporta si mai sunt si prosti (ca daca erau destepti nu aveau motive sa nu te suporte atat timp cat tu erai okey).

Dar evident, tu faci cum doresti.
Nici sa te certi cu fetele alea rele, ci evitate asa mai diplomat cat se poate.
Iar daca te provoaca, daca poti sa NU raspunzi la provocari, ca asta asteapta.
Ca daca raspunzi, vor repeta treaba ca vad ca merge, daca nu le raspunzi la provocari, dupa un timp vor inceta pentru ca vor vedea ca nu iese ce vor ele.

| blairelovesmusic a răspuns:

Cauta si tu niste rekt-uri pe internet si gata.

| Ștefaniq a răspuns:

Cât de cringe.