| alexutza222 a întrebat:

Dumnezeu iarta ORICE pacat atata timp cat nu-l repeti, iti pare rau si il spui la spovedanie?

Răspuns Câştigător
| Aniiia a răspuns:

Da! Orice! Nu-ti fie rusine de parinte, el nu va spune nimic nimanui!

4 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Da, orice pacat poate fi iertat (in afara de sinucidere).

| Kimy_8371 a răspuns:

Pai da, la Spovedanie de obicei trebuie sa marturisesti ceea ce ai facu rau, iar cand iesi de acolo te vei simti asa curatita, lipsita de griji si mai usoara ca sa zic asa, caci nu mai cari in carca pacatele.

| EmyliaSustineCampaniaTPUrevive a răspuns:

Daca te caiesti.iti pare rau ca ai facut acel pacat si il spui la spovedanice cred ca dahee hee

| Razvanel93 a răspuns:

Cum a spus dash.Cu sinuciderea e o problema.Din cate stiu eu mai sunt cateva secunde de agonie inainte sa mori iar daca atunci iti para rau din suflet ca ti-ai vrut moartea se poate sa fi iertat.Dar noi oamenii nu prea suntem in masura sa comentam...