| Larisamonica a întrebat:

Bună, în luna februarie nu mi-a venit menstruația, mi-a venit tocmai pe 6 martie, iar luna asta încă nu mi-a venit, e normal?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, fiindca esti subponderala si ciclul menstual poate sa lipseasca, deoarece nu te hranesti normal, ca atare hormonii tai sunt in ibalans iar functiile hormonale si sexuale au de suferit.

| sierra1 a răspuns:

Din șase martie până azi e o lună. Nu vedem o problemă aici. Mai scrie-ne săptămâna viitoare

| LisaJulie a răspuns:

Dacă practici sport sau ai tulburări de alimentație ca bulimia sau anorexia nervoasa sau ești supusa unui stres constant menstruația îți întârzie sau este absenta!