| zuzaaaaa a întrebat:

Luna trecuta nu mi-a venit deloc menstruația.
Pe 4 martie s-au făcut 30 de zile de la terminarea celeilalte. (ok, asta sună ciudat laughing )
Deci ca să înțelegeți. Mi-a venit pe 26 februarie și s-a terminat pe 4 martie. În martie nu mi-a venit deloc. Până acum îmi venea regulat.
Este normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul an cand debuteaza menstruatia, ea nu vine in fiecare luna, putand intarzia chiar 3-4 luni, pana se ajusteaza si se regleaza.
Este perfect normal ce ti se intampla la 12 ani.
Mai vorbim peste un an, sa vedem daca s-a reglat sau nu se va regla niciodata, fiind un ciclu neregulat.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La varsta ta e normal ce ti se intampla, mai e pana se va regla menstruatia.

| AlexSalling a răspuns:

Este normal sa t-i se intample asta la orice varsta. Oricu-i i se si i s-a intamplat. Nu-ti fie frica.

| KanameKuran a răspuns:

Salut, ciclul menstrual dureaza intre 28-40 de zile (in medie). Asa ca, daca ultimul ciclu ti-a venit pe 4 martie, urmatorul poate sa iti vina pana pe 13 aprilie.