| NiniMimi a întrebat:

Este bine ca sa imi intind parul cu placa, daca parul e umed?

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Exista placi pentru parul umed
http://www.remington-style.ro/......02-12.html
Dar cu una obisnuita sa nu faci asta...

| mary123 a răspuns:

Nu e prea bine, din cate stiu. Daca totusi vrei sa-l intizi usca-l inainte, sau lasa-l sa se uste de la sine. De asemenea, foloseste masca de par si balsamul... Si lotiune de protectie termica. In jur de 18 lei, dar te tine destul de mult. Sau, daca esti dispusa sa dai mai mult, vorbeste la un salon de coafor, si acolo au solutii ceva mai bune.

| LaraClarice a răspuns:

Nu. Nu este bine pentru ca ti-l arzi foarte rau. Si chiar daca este uscat tot se arde. Incearca sa ti-l indrepti prin alte mijloace. Incearca un balsam pentru indreptare.

(Va rog mult sa semnati aceasta petitie si daca este posibil dati-o mai departe. Ele au nevoie de noi! Http://www.ptroa.co.il/petition/ )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum spunea so @KaTaNa97, sa nu mai faci asta, deoarece te poti curenta.
Placa nu este sanatoasa deloc pentru par. Daca arzi un fir in fiecare zi, nu e firesc sa cada?

| MissDyDee a răspuns:

Nu e recomandat pentru ca il arzi mai rau decat l-ai arde fiind uscat!

| Mariaaa234 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuu,nici odata sa nu faci acest lucru...

| KaTaNa97 a răspuns:

Niciodata sa nu faci asta...

| Irinaaa13 a răspuns:

Sa nu iti intinzi niciodata parul cand e umed! Si incearca sa ti-l intinzi cat mai rar...nu e sanatos pentru parwinking