| LooL26 a întrebat:

Are ceva daca imi intind parul cu placa cand am parul umed? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Drstietot a răspuns:

Chiar daca parul e umed chiar daca nu tot se va arde, cel mai bine e sa il lasi sa se usuce singur si sa te dai cu un spray de par(sora mea foloseste Spray cu fixare puternica Advance Techniques de la AVON)

7 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Pai practic iti prajesti parul. Sunt placi care au functie si de par umed si pe acelea le poti folosii direct pe parul ud insa o placa normala folosita pe parul ud il distruge imediat, o sa auzi imediat daca pui placa pe parul umed cum incepe sa sfaraie ca si cum ai prajii ceva.

| Kasia a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaa.logic.nu mai fa asta.ce naiba vrei sa ramai fara el?

| selysol a răspuns:

Iti ditrugi parul! il arzi! plus ca te poti si curenta depinde de ce placa aihappy mai bine asteapta pana ce iti va fi uscat daca ti-l faci va iesi fum si iti strici si placa de par straight face

| derpiiiiiiiina a răspuns:

De obicei nu intind parul daca am parul umed..foloseste uscatorul..eu asa fac(la mine parul e de marime medie asa ca e ok)..succeshappy

| CausingCatastrophy a răspuns:

Se arde groaznic de rau, mai bine mai intai il usuci si dupa aceea.Asa o sa ramai fara par.

| Flower02 a răspuns:

Placa arde parul, asta cred ca stiai si tu. Iar cand o aplici pe parul ud, o sa observi cum iese fum din parul tau. Atunci il arzi ingrozitor de tare. O sa aiba un aspect uscat si o sa inceapa sa se despice varfurile.
Cel mai bine e sa il lasi sa se usuce natural, dar daca te grabesti, il poti usca cu uscatorul.
PS: Foloseste placa la gradatia cea mai mica si daca ai spary protector, da pe parul tau inainte sa folosesti placa.

| grigorescubetty a răspuns:

Da, ti-l distrugi groaznic. sunt anumite placi care se pot folosi si pe parul umed, dar de obicei e indicat pe aceasta.
deci nu fa prostia asta. daca vrei neaparat sa folosesti placa, usuca-l intai.si este un spray de la gerovital special pentru parul care expus la astfel de tratamente termice(placa, usacator, ondulator.)